Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Kobiety nie udało się uratować

› Wypadki 4 miesiące temu    4.10.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. arch. gostynska.pl/A. Fajczyk

Strażacy - ochotnicy z Ponieca oraz zastęp JRG z komendy powiatowej w Gostyniu 3 października zostali skierowani do akcji ratowania życia 60-letniej mieszkance Ponieca. U kobiety doszło do zatrzymania krążenia.

- Wezwano pogotowie ratunkowe. Okazało się jednak, że na terenie powiatu gostyńskiego wszystkie karetki były zajęte. Najbliższa była w Kąkolewie. Była to zbyt daleka odległość. Dyspozytor WCRM, z siedzibą w Koninie zdecydował, że do chorej zadysponuje straż pożarną - wyjaśnia kpt. Marcin Nyczka, rzecznik prasowy KP PSP w Gostyniu.

Na miejscu działali druhowie z zastępu OSP Poniec i JRG z Gostynia. Strażacy natychmiast rozpoczęli reanimację nieprzytomnej kobiety. - Prowadzili typowe działania medyczne: resuscytację krążeniowo-oddechową, uciskanie klatki piersiowej, udrożnienie dróg oddechowych, prowadzili reanimacji również przy użyciu defibrylatora. Tak to wyglądało - mówi kpt. Marcin Nyczka. Kiedy karetka dojechała z Kąkolewa, akcja strażaków częściowo została wsparta przez ratowników służb medycznych, prowadzili reanimację na przemian. Działania nie przyniosły rezultatów. Życia mieszkanki Ponieca nie udało się uratować.

Na terenie powiatu gostyńskiego stacjonują 3 karetki należące do SP ZOZ w Gostyniu: w Gostyniu, Krobi i Borku. Kpt. Marcin Nyczka, rzecznik prasowy KP PSP w Gostyniu zauważa, że zdarzały się już takie przypadki na terenie powiatu gostyńskiego, że strażacy jako pierwsi docierali do chorej osoby i prowadzili działania z pomocy przedmedycznej, związanej z ratowaniem życia. - Dawno tego nie było. Ale kiedy nasze karetki są zajęte, u chorych pojawiają się też śmigłowce LPR i służby medyczne z innych powiatów - mówi rzecznik prasowy KP PSP w Gostyniu.

O zwolnieniach kierowców w gostyńskiej spółdzielni mleczarskiej - KLIK

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 5678
4 miesiące temu ocena: 100%  4
Za czasów komuny cały plac przy ul. Starogostyńskiej był zapełniony karetkami pogotowia ratunkowego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
4 miesiące temu ocena: 100%  3
a ja myslalem ,ze smiglowce lpr lataja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dasa
4 miesiące temu ocena: 83%  2
Ludzie ruszcie dup""" do lekarza rodzinnego na podstawowe badania !! Płacicie mu za to co miesiąc
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bierny, Mierny, ale Wierny.
4 miesiące temu ocena: 95%  1
To się nadaje do prokuratury! 1 karetka na ponad 20 tysięcy mieszkańców to bandytyzm idealnie wpisujący się w politykę tych sk...synów z Warszawy, którzy zabronili prowadzenia badań profilaktycznych by wyeliminować zbyt wysoką wykrywalność chorób.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji