Kolejne derby dla Kani

Kolejne derby dla Kani - Zdjęcie główne

Kania Gostyń wygrała kolejne derby powiatu gostyńskiego. W wyjazdowym spotkaniu ekipa Grzegorza Wosiaka pokonała Agro-Tom Lwa Pogorzela 3 : 0. Bohaterem meczu był Dawid Jędryczka. Pomocnik zdobył dwie bramki i wypracował rzut karny, po którym Kani objęła prowadzenie.
    Od pierwszych minut niedzielnego spotkania uwidoczniła się przewaga gości. Kania, która grała „z wiatrem”, częściej była w posiadaniu piłki i dość łatwo przedostawała się pod pole karne Lwa. Pierwszą bramkę przyjezdni zdobyli z rzutu karnego w 20. minucie. W "szesnastce" gospodarzy faulowany był Dawid Jędryczka, a Błażej Danielczak pewnym uderzeniem pokonał Adriana Szubę. W 31. minucie Dawid Jędryczka, mimo asysty Adriana Radojewskiego, zdobył drugiego gola dla Kani. W drugiej połowie wiatr sprzyjał gospodarzom, ale piłkarze Michała Roszaka nie byli dobrze dysponowani i nie potrafili tego wykorzystać. Przez całe spotkanie doszli do tylko jednej sytuacji bramkowej. Jakub Krzyżostaniak wygrał pojedynek z Adrianem Radojewskim. Ta sytuacja miała miejsce, gdy goście prowadzili 3 : 0. Gola w 65. minucie zdobył Dawid Jędryczka. Goście mieli jeszcze kilka sytuacji do zdobycia bramek, ale żadnej z nich nie wykorzystali. – Kontrolowaliśmy dzisiejsze spotkanie. Przeciwnik miał tylko jedną sytuację do zdobycia gola. Już nasz wcześniejszy mecz ze Stęszewem sygnalizował, że nasza dyspozycja jest coraz lepsza. Mam nadzieję, że forma ustabilizuje się na wysokim poziomie. Ten zespół stać na dobrą grę. Dawid Jędryczka zdobył dla nas dwie bramki. Piłka od zawsze „go szukała”. Ma jeszcze duże rezerwy i wierzę, że będziemy mieć z niego pożytek – powiedział trener Kani Gostyń Grzegorz Wosiak. – Nie wystąpiliśmy dzisiaj w optymalnym składzie, ale że tak będzie wiedzieliśmy wcześniej. Zabrakło nam dzisiaj argumentów, by przeciwstawić się Kani. Nasza dyspozycja pozostawiała wiele do życzenia. Popełniliśmy w tym meczu dużo błędów. Musimy o tym spotkaniu jak najszybciej zapomnieć i przygotować się do kolejnych pojedynków, które też nie będą łatwe – podsumował derby trener Agro-Tom Lwa Pogorzela Michał Roszak.

W bieżących rozgrywkach Kania rozegrała już dwa pojedynki derbowe i jak na razie w tych spotkaniach zdobyła komplet punktów. Na inaugurację sezonu zespół z Gostynia pokonał Pinsel-Peter Krobiankę Krobia 2 : 1.

Agro-Tom Lew Pogorzela – Kania Gostyń 0 : 3 (0 : 2)
0 : 1 – Błażej Danielczak – z rzutu karnego (20’)
0 : 2 – Dawid Jędryczka (31’)
0 : 3 – Dawid Jędryczka (65’)
Agro-Tom Lew: Szuba – Wawrzyniak (46’ Mhatchane), Wawrocki, Kubiak, Ciesielski, Krystkowiak, Łopaczyk (46’ Ziembiński), Mierzwicki (72’ Mazurek), Radojewski, Ptak, Kaźmierczak
Kania: J. Krzyżostaniak – Wytykowski (64’ Dudka), D. Krzyżostaniak, Mucha, Fechner (82’ Żak), Jędryczka (72’ Kozłowski), Ł. Hajduk, Wachowski, Łapawa, Danielczak (80’ J. Bzdenga), Sz. Olejniczak (86’ Kubiak)