Kolejny dreszczowiec Piasta

Kolejny dreszczowiec Piasta - Zdjęcie główne

Specjalistami od „horrorów” w drugiej lidze futsalu stają się zawodnicy Piasta Poniec. W kolejnym meczu zespół Krzysztofa Kaczmarzyka zwycięstwo zapewnił sobie w końcówce pojedynku.

W pierwszym meczu sezonu 2019/2020 Piast Poniec zwycięską bramkę w meczu z Futsalem Gostyń zdobył w ostatnich sekundach. W pojedynku w Tarnowie Podgórnym trener Piasta tak długo na gola dającego trzy punkty nie musiał czekać, jednak emocji w końcówce znów nie zabrakło. W niedzielnym spotkaniu goście wyszli na prowadzenie w 2. minucie po strzale Łukasza Janowicza, jednak do szatni na przerwę w lepszych humorach schodzili gospodarze, którzy prowadzili 2 : 1. W drugiej połowie trwała wymiana ciosów. Goście doprowadzali do remisu, po czym miejscowa drużyna wychodziła na prowadzenie. Decydująca dla losów spotkania okazała się 38. minuta. Najpierw do remisu 4 : 4 doprowadził Dawid Skiba, a zwycięską bramkę dla Piasta zdobył zawodnik Tarnovii. – Przestrzegałem chłopaków, że to nie będzie łatwy mecz. Nie gra się łatwo z zespołami niżej sklasyfikowanymi. W każdym meczu trzeba dać z siebie wszystko i być skoncentrowanym do końca. Popełniliśmy w tym pojedynku kilka błędów i przeciwnik to wykorzystał. W końcówce postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Wycofaliśmy bramkarza i to przyniosło efekt. Emocje w kolejnym spotkaniu były ogromne. Jeśli mamy wygrywać każdy mecz w końcówce, to jestem za. Zawodnicy Tarnovii dobrze się zaprezentowali. Ten młody zespół uczy się futsalu, ale uważam, że poodbiera punkty innym zespołom. Gospodarze walczyli z nami i prowadzili otwartą grę – powiedział o meczu trener Piasta Poniec Krzysztof Kaczmarzyk.

Futsal Gostyń rozbił Petro-Lawa Futsal Rawicz.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Piast Poniec 4 : 5 (2 : 1)
0 : 1 – Łukasz Janowicz (2’)
1 : 1 – Michał Gławdecki (14’)
2 : 1 – Jakub Smura (19’)
2 : 2 – Emilian Prałat (26’)
3 : 2 – Jakub Smura (28’)
3 : 3 – Łukasz Janowicz (29’)
4 : 3 – Łukasz Stachowiak (35’)