Kolejny finał wojewódzki w unihokeju

Kolejny finał wojewódzki w unihokeju - Zdjęcie główne

Gimnazjaliści z Żytowiecka wygrali Finał Rejonu Leszno Gimnazjada 2016/2017 w unihokeju. W decydujących o awansie do finału wojewódzkiego zawodach pokonali szkoły z Nowego Belęcina i Siedlca.

Awans do finału wojewódzkiego wywalczyli: Mateusz Ciszak, Wiktor Juskowiak, Mateusz Juskowiak, Dawid Nowak, Karol Brzeskot, Mikołaj Spychaj, Marcin Machowski, Alan Skorupka, Kacper Konatowski, Kacper Macedoński. W Siedlcu koło Wolsztyna zagrały też uczennice ZS SPiG Żytowiecko. Gimnazjalistki z Żytowiecka pokonały w pierwszym meczu gospodarza turnieju, natomiast w pojedynku z Kębłowem zremisowały 1 : 1. O kolejności dwóch pierwszych miejsc w turnieju decydował bilans bramkowy, który lepszy miał zespół z Kębłowa. Drugie miejsce w finale rejonowym wywalczyły: Nikola Pache, Natalia Skiba, Sandra Szczepaniak, Kornelia Markowska, Jagoda Jędryczka, Joanna Dudkiewicz, Małgorzata Jankowska, Laura Katarzyńska, Zuzanna Majewska, Żaneta Drożdżyńska, Karolina Polaszek, Eliza Pieczulis.