Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Kombajn przewrócił słup energetyczny. Zwarcie wywołało pożar

› Aktualności 6 miesięcy temu    18.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Bielawy Szelejewskie. Pożar wybuchł podczas żniw.Bielawy Szelejewskie. Pożar wybuchł podczas żniw. fot. Monika Więckowska-Fiszer Fotografia

Kilka hektarów zboża na pniu oraz obornik spaliły się podczas pożaru, jaki wybuchł dziś przed południem w Bielawach Szelejewskich. Ogień pojawił się na polu podczas prac żniwnych.

Po opanowaniu żywiołu w gospodarstwie rolnym w Goli (gm. Gostyń) - Czytaj TUTAJ, kolejne ekipy straży pożarnej ruszyły do akcji.

Po godz. 10.00 dyżurny powiatowej komendy straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze zboża w Bielawach Szelejewskich. Ogień szalał na polu, należącym do Zakładu Hodowli Roślin „Danko”. Na miejsce zadysponowano zastępy OSP z Pogorzeli, Szelejewa, Bodzewa, Zalesia, Borku, Piasków. Dojechali też zawodowi strażacy z JRG Gostyń.

- Działania polegały na gaszeniu zboża na pniu wodą. Zadysponowane siły i środki w pierwszej fazie zgłoszenia, pozwoliły na szybkie opanowanie ognia - wyjaśnia kapitan Marcin Nyczka, rzecznik prasowy KP PSP w Gostyniu. W akcji gaszenia pożaru solidarnie pomagali pracownicy gospodarstwa rolnego i okoliczni rolnicy. Strażacy podkreślają rozsądne zaangażowanie i poświęcenie. - Podorywali teren, żeby ogień nie rozprzestrzeniał się na dalszą część pola. Przyjechali też beczkowozami z wodą - dodaje rzecznik prasowy powiatowej komendy straży pożarnej.

O samobójstwie w szpitalu - KLIK

W tym przypadku przyczyna wybuchu pożaru na polu jest wiadoma. Ogień pojawił się podczas prac żniwnych, kiedy na polu zboże młócił kombajn. - Jeden z kierowców maszyny rolniczej zahaczył o słup energetyczny, ten przewrócił się. Nastąpiło zerwanie linii energetycznej, zwarcie, pojawiły się iskry i od tego zapaliło się rosnące zboże - powiedział kapitan Marcin Nyczka. Ogień zagrażał zwierzętom gospodarskim.

Właściciel straty poniesione w trakcie zdarzenia oszacował na ok. 25 tys. zł.

Pół miliona poszło z dymem w gospodarstwie w Goli - KLIK

zdjęcia w galerii - Monika Więckowska - Fiszer Fotografia

fot. Tomasz Cyprian

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ As
  6 miesięcy temu ocena: 75%  5
  @mlody nie obrażaj rolników. Z moich obserwacji wynika że największe zagrożenie stwarzają parobki twego pokroju którzy nie potrafią obsługiwać sprzętu i przy byle przejście ciągle muszą zapalić papierosa. Dziś tej widziałem takich parobków co palili papierosy przy zbozu. Wina rolnika taka że lituje się i bierze takiego frajera do pomocy za 5 zł na godzinę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
  6 miesięcy temu ocena: 50%  4
  Godzinę temu byłem świadkiem rozmowy telefonicznej rolnika z energetyką. W skrócie wiatr podniósł słomę i wrzucił na słup średniego napięcia. Ponieważ było tego dość sporo, zachodziła obawa powstania zwarcia i pożaru. Pan na pogotowiu energetycznym stwierdził, że zagrożenia nie ma i on zgłoszenie przyjmie ale ekipa ma 30 dni na reakcję, bo nie ma przerwy w dostawie prądu...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ młody
  6 miesięcy temu ocena: 12%  3
  Bo bambry to nieudaczniki. Czekać tylko kiedy dojdzie do kolejnej tragedii. Na własne życzenie stwarzają zagrożenie a potem lament.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Blondi
  6 miesięcy temu 2
  Sam jesteś nieudacznikiem sieroto
  ~ Blondi
  6 miesięcy temu 1
  Sam jesteś nieudacznikiem sieroto