Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Konferencja pszczelarska na początek sezonu

› Różne ponad rok temu    7.02.2018
Izabela Skorzybót
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Pępowo. Konferencja w GOK-uPępowo. Konferencja w GOK-u fot. I. Skorzybót

Koło Pszczelarzy w Pępowie zorganizowało już kolejną konferencję, w tym roku pod tytułem: „Drzewa, krzewy i rośliny miododajne”.

R E K L A M A

Udział w niej wzięli pszczelarze z całej Wielkopolski. Zaproszonych witał Marek Gryczka, prezes koła. Wykłady prowadził dr hab. Zbigniew Kołtowski z Instytutu Ogrodnictwa - Zakładu Pszczelnictwa w Puławach, wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarstwa w Warszawie.

Wręczył  brązową odznakę Polskiego Pszczelarstwa Bogumile Włodarczyk.

Zbigniew Kołtowski podzielił się swoim doświadczeniem naukowym, praktycznym i udzielił wykładów na tematy: Środowisko życia pszczół – znaczenie pożytków pszczelich; Korzyści ekonomiczne dla rolnictwa z zapylania roślin przez pszczoły; Szacowanie wartości pastwiska pszczelego; Bioróżnorodność pożytków pszczelich – być albo nie być dla pszczół i pszczelarza; Projektowanie lokalnych stref nektarodajnych, dobór gatunków roślin oraz ich wymagania. Gość zauważył, że wiosna się zbliża się wielkimi krokami, kwitnie już leszczyna, więc sezon pszczelarski ruszy niebawem.

 

– Jeżeli zakupicie najdoskonalsze ule, sprowadzicie fantastyczne matki nawet zza granicy, a nie będzie roślin pożytkowych, to miodu mieć nie będziecie. Pszczoły żyją w naszym środowisku i tu zdobywają pokarm. Pszczelarz zabezpiecza ul, ale czy zabezpiecza pożywienie? Pożywienie dla pszczół jest bardzo istotne – podkreślał wykładowca.

 

Omawiał rośliny pyłkodajne i nektarodajne. – Dobrze byłoby, aby w okolicy pasieki były łąki i enklawy, gdzie pszczoły przez cały sezon mogłyby znaleźć rośliny pożytkowe, z których będą czerpać nektar i pyłek – zauważył. Podczas konferencji, o strategii LGD Gościnna Wielkopolska i możliwości pozyskania środków finansowych, mówił senator Marian Poślednik.


Koło Pszczelarskie w Pępowie zorganizowało konferencję wspólnie z Gościnną Wielkopolską

ok. 90 pszczelarzy z Wielkopolski wzięło udział w konferencji w Pępowie

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Janka5
  2 miesiące temu 1
  Jak wyglądała ta konferencja? Czy była organizowana przez http://www.konferental.pl/... ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A