Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Koniec protestu. Policjanci zdrowieją i będą wracać do pracy

› Z policji 6 miesięcy temu    9.11.2018
Anna Twardowska
komentarzy 7 ocen 1 / 0%
A A A
Powiat-Gostyń. ProtestPowiat-Gostyń. Protest fot. Arch. uczestników manifestacji służb mundurowych w Warszawie

Udało się wypracować kompromis. Wczoraj (8 listopada) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną służb mundurowych, która zaostrzała się z dnia na dzień. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin. Szef ministerstwa wyjaśnił, że wypracowany kompromis musiał pogodzić postulaty funkcjonariuszy i możliwości budżetowe państwa.

R E K L A M A

Czy funkcjonariusze policji już wrócili do swoich służbowych obowiązków?

- Sytuacja chorobowa jest aktualnie mniej więcej na podobnym poziomie, na jakim była wczoraj w całym województwie, czyli między 48-50%. Mamy już wiele sygnałów od policjantów, że ci, którym upływają okresy zwolnień lekarskich, będą systematycznie wracać do służby – mówił dziś mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej.

Sytuacja będzie się normowała przez najbliższe dni.

- Zwolnienie lekarskie policjant ma obowiązek dostarczyć w ciągu siedmiu dni. Nie mamy tych wszystkich dokumentów, dlatego trudno oszacować, na jakie okresy te zwolnienia były wystawione. Część jest trzydniowych, część pięciodniowych, inne są siedmiodniowe. Na to wygląda, że dzisiaj, jutro, pojutrze i dalsze dni policjanci już będą wracać – dodał rzecznik.

Czytaj także: 12 listopada. Kto pracuje? Czy sklepy będą otwarte?

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Ok
6 miesięcy temu ocena: 100%  8
Ech, po tej całej akcji ze zwolnieniami został jakiś niesmak. Wizerunek policjanta-symulanta chyba nie pomaga w i tak już kiepskim obrazie funkcjonariuszy. Tych z Gostynia również.
~ Policjant
6 miesięcy temu ocena: 20%  7
Wszyscy strajkuja to i my możemy ale podwyżka odpowiada moge wracac do pracy
~
6 miesięcy temu ocena: 100%  6
Pozwól że Cię wyprowadzę z błędu - "Wszyscy" czyli przeciętni kowalscy którzy wypracowują zysk (swoje wypłaty) w firmach mają prawo do strajku,"wy" otrzymujecie pieniądze od państwa czyli z podatków przeciętnych kowalskich.Będąc przełożonym "policjantów" którzy z premedytacją i w zmowie działali na szkodę państwa pozbawiłbym takich "policjantów" premii i awansów na co najmniej na 5 lat.I nie oszukujmy się co miało być po L4 - masowe oddawanie krwi więc była to akcja zaplanowana
~ kasia
6 miesięcy temu ocena: 90%  5
na szacunek stróże prawa w Gostyniu dłuuuugo sobie nie zasłużą....
~ kolo
6 miesięcy temu ocena: 90%  4
no i znowu sie zaczną mandaty i nabijanie kabzy państwu
R E K L A M A
~ ____________:)
6 miesięcy temu ocena: 95%  3
wystarczy im zapchać krajową mapę zagrożeń zgłoszeniami ,które muszą zweryfikować wtedy spuchną
~ www
6 miesięcy temu ocena: 85%  2
Nie rozumiem tego jak dostali podwyzkę to nagle ozdrowieli Widać to symulanci wstyd to mało powiedzane
~ Xyz
6 miesięcy temu ocena: 50%  1
A kto powiedział, że nagle ozdrowieli? Minie okres zwolnienia, to wrócą. Grypa czy przemęczenie...na to kilka dni wystarczy i dalej do pracy..
R E K L A M A
R E K L A M A