Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Koniec z wyborami sołtysów

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    1.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Wybory sołtysa w Czachorowie były jednymi z ostatnich na terenie gminy Gostyń. Mieszkańcy ponownie wybrali Tomasza SkibickiegoGostyń. Wybory sołtysa w Czachorowie były jednymi z ostatnich na terenie gminy Gostyń. Mieszkańcy ponownie wybrali Tomasza Skibickiego fot. fot. fb radnego M. Czajki

W gminie Gostyń wczoraj zakończono wybory sołeckie oraz do rad miejskich osiedli. Ostatnie zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się w Czachorowie.

Pod koniec lutego odbyły się wybory do dwóch gostyńskich rad osiedlowych. Swoich przedstawicieli wybierali mieszkańcy Prawobrzeżnego Gostynia i Osiedla Konstytucji 3 Maja. Na zebraniach wyborczych spotykali się tego samego dnia. Wybory rady osiedlowej Prawobrzeżnego Gostynia odbyły się w sali sesyjnej urzędu miejskiego. Spośród 1588 osób uprawnionych, na liście obecności podpisy złożyło tylko 47 osób. Jan Zaremba, który był przez wiele lat przewodniczącym Prawobrzeżnego Gostynia sam zdecydował, ze ustąpi w radzie miejsca młodszym.

W skład nowej rady osiedla weszli: Krzysztof Mazurek, Maciej Dworczak, Piotr Dworczak, Andrzej Fornalik, Natalia Dworczak, Janusz Bartkowiak, Tomasz Fornalik, Małgorzata Wolna, Maciej Juskowiak, Maciej Czajka, Mariusz Mazurek, Izabela Michałowska, Monika Mikołajczak, Tomasz Bartkowiak i Wojciech Nowak. Tego samego wieczoru nowa rada ukonstytuowała się i członkowie ze swojego grona wybrali przewodniczącego. Został nim Krzysztof Mazurek, który jest jednocześnie radnym Rady Miejskiej Gostynia. Przyznał, że jako przewodniczący chciałby być łącznikiem, koordynatorem, ale przede wszystkim chce słuchać mieszkańców.

Mieszkańcy os. Konstytucji 3 Maja spotkali się w świetlicy. Na zebranie przyszło ich niewielu. Spośród 1653 uprawnionych do głosowania, listę obecności wypełniło zaledwie 29 osób. Do Rady Osiedla Konstytucji 3 Maja wybrano: Magdalenę Smorowińską, Tomasza Kasperskiego, Michała Dudkę, Barbarę Kubiak, Adriana Węglarza, Michała Górczaka, Mateusza Matysiaka, Piotra Szymczaka, Alana Gronowskiego, Waldemara Tęgiego, Henryka Urbaniaka, Dawida Podjuka, Stanisława Gołąba, Romana Lomana, Mariana Radeckiego. Wciąż nie wiadomo, komu przypadnie funkcja przewodniczącego Rady Osiedla Konstytucji 3 Maja. Jej członkowie dali sobie trochę więcej czasu na jego wybór. Spotkają się w najbliższy poniedziałek. Jedynym powodem, jak tłumaczył Henryk Urbaniak - dotychczasowy wieloletni przewodniczący rady osiedla, jest fakt, że członkowie rady spieszyli się na spotkania, mieli też inne obowiązki.

Gorąco było 28 lutego w Czachorowie. Ale nie przy wyborach sołtysa. Dotychczasowy zarządca wioski Tomasz Skibicki nie miał kontrkandydatów. Na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym zjawiło się 35 mieszkańców (na 274 uprawnionych) i wszyscy zagłosowali za tym, aby zarządzał wioską przez kolejne 5 lat. Mieszkańcy wioski w „Wolnych głosach i wnioskach”, rozpoczęli dyskusję o remoncie bardzo zniszczonej drogi, przebiegającej przez wioskę. Kilka lat temu od samorządu powiatowego przejęła ją gmina. Samorząd gostyński czeka na dofinansowanie z powiatu na inwestycję, jednak mieszkańcy uważają, że gmina może ją wyremontować z własnych środków.

W Dusinie na sołtysa zgłoszono 2 kandydatów - Stanisława Mańczaka i Izabelę Binkowską. Wygrał ten pierwszy, który uzyskał poparcie 23 mieszkańców (na kontrkandydatkę zagłosowało 12 osób).

Poza tym swoich przedstawicieli wybierali mieszkańcy Starego Gostynia, Ostrowa, Stankowa.

Mieszkańcy Starego Gostynia na sołtysa kolejny raz wybrali Sławomira Nowaczyka, a do rady sołeckiej weszli: Mariusz Ciszak, Arleta Gano, Mateusz Jankowiak, Katarzyna Bręczewska—Wytwer, Krzysztof Wencel, Adrian Wajn, Adrian Felicjański.

Sołtyską Ostrowa na koleją kadencję została Maria Gronowska. Radę sołecką tworzyć będą: Katarzyna Mrozek, Tomasz Sikora, Arkadiusz Dziubałka, Paweł Radoła, Leszek Gorwa.

Paweł Szczepaniak na kolejną kadencję wybrany został sołtysem Stankowa, a radę sołecką tworzą: Mateusz Niedzielski, Damian Podkowski, Adam Dudziak, Karol Szczepaniak.

W Dusinie do rady sołeckiej wybrani zostali: Antoni Kuś, Wojciech Zygmunt, Karol Kowalczyk, Renata Tomczak.

Mieszkańcy Czachorowa do rady sołeckiej wybrali: Kazimierza Kordusa, Martę Sadowską, Krzysztofa Pełechatwgo, Arkadiusza Chudego, Daniela Skibickiego, Łukasza Biernata i Mateusza Stańczuka.

O wyborach sołtysów w powiecie gostyńskim czytaj też TUTAJ 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MrArqi
5 miesięcy temu 4
Kiedy wybory w Gminie Poniec cos ktos wie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antkowy
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
Ten ANTEK KUŚ to wszędzie teraz , ale tylko jest bo nic nie robi, karierowicz jeden. Radny Powiatowy, członek Rady w SP ZOZ, teraz w Radzie Sołeckiej. Jaka następna fucha by zaistnieć. Dziadek zamiast wnuki bawić to się bawi w karierowicza. Bo pracą on się tak naprawdę nigdy nie skalał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nienie
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
U nas w Czachorowie również jeden dziadek się do wszystkiego wchrzania,ale cóż nic nie zrobimy
~ Głos
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Sołtys Czachorowo najlepszy, ale do rady sołeckiej sami młodzi ludzie powinni !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji