Korona na piątkę

› Aktualności 28 dni temu    15.09.2019
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
Korona Piaski - Patria Buk 5 : 0Korona Piaski - Patria Buk 5 : 0 fot. S. Hajduk

Pewne zwycięstwo przed własną publicznością odniosła w sobotę Korona Piaski. Drużyna Grzegorza Posikaty pokonała Patrię Buk 5 : 0. Goście od 41. minuty grali w dziesiątkę i to bez wątpienia miało wpływ na przebieg wczorajszego spotkania.
    Po serii czterech spotkań bez zwycięstwa sytuacja Korony Piaski w tabeli zrobiła się trudna. Korona spadła na trzynaste miejsce. W sobotę drużyna Grzegorza Posikaty podejmowała Patrię Buk i musiała ten pojedynek wygrać, bo w następnych spotkaniach o punkty może być bardzo trudno. Korona objęła prowadzenie w 28. minucie. Mateusza Błaszczyka pokonał Mateusz Pijanowski. W 41. minucie w niegroźnej sytuacji faulował Jakub Tonder. Sędzia Andrzej Kołacki pokazał żółtą kartkę zawodnikowi gości, a że była to jego druga kartka w tym meczu, to goście od tego momentu grali w dziesięciu. W dalszej części spotkania Korona wykorzystała grę w przewadze jednego zawodnika i zasłużenie wygrała 5 : 0. Po dwa gole zdobyli Mateusz Pijanowski i Szymon Zaborowski, ale najwięcej radości oglądającym sobotnie spotkanie kibicom sprawiło trafienie wychowanka Patryka Skrzypaczka. – Cieszy bramka Patryka. Fajny chłopak. Dobry technicznie, ale trochę brakuje mu ciała. Chcemy, żeby właśnie tacy zawodnicy grali w naszym klubie i tu się rozwijali – powiedział po meczu trener Korony Piaski Grzegorz Posikata. Korona po sześciu kolejkach ma na swoim koncie siedem punktów. - Wygraliśmy zasłużenie. Wypracowaliśmy sobie mnóstwo sytuacji. Niektórych z nich nie udało się wykorzystać. W meczach z mocniejszymi przeciwnikami okazji będzie mniej i trzeba takie sytuacje wykorzystywać. Cieszymy się z trzech punktów. Odbiliśmy się trochę od dna. Zawodnik gości osłabił swój zespół i na pewno grało nam się przez to łatwiej. To nie nasz problem. Wykorzystaliśmy to – podsumował sobotnie spotkanie Grzegorz Posikata.

Sokół i Piast grają dalej. W kolejnej rundzie PP derby!

Korona Piaski – Patria Buk 5 :0 (2 : 0)
1 : 0 – Mateusz Pijanowski (28’)
2 : 0 – Szymon Zaborowski (42’)
3 : 0 – Szymon Zaborowski (51’)
4 : 0 – Patryk Skrzypczak (75’)
5 : 0 – Mateusz Pijanowski (82’)
Korona: Dziubałka – Wyrzykiewicz, Frąckowiak, Cubal, Wojtyczka (85’ Berchert), Gendera (60’ H. Szymczak), T. Szymczak, Zaborowski (67’ Kubiak)), Pijanowski (85’ W. Skrzypczak), Fabich (67’ P. Skrzypczak), Malicki (74’ Jankowiak)