Korona odpadła po karnych

Korona odpadła po karnych - Zdjęcie główne

Korona Piaski pożegnała się z rozgrywkami pucharowymi. W 1/16 Totolotek Pucharu Polski WZPN drużyna Michała Roszaka przegrała w karnych 4 : 5 z OTPS Winogrady. W regulaminowym czasie gry był remis 1 : 1.
Początek sobotniego spotkania należał do gości, jednak z czasem piłkarze Korony zaczęli dochodzić do sytuacji bramkowych. Raz drużynę gości uratował bramkarz odważnym wyjściem. W kolejnej akcji Mateusz Pijanowski nie trafił w światło bramki. Dopiero w 36. minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę w siatce drużyny przyjezdnej umieścił Hubert Szymczak. W pierwszych minutach drugiej połowy Korona mogła rozstrzygnąć losy spotkania. W 49. minucie Mateusz Pijanowski posłał piłkę obok bramki w dogodnej sytuacji. Cztery minuty później ten sam zawodnik trafił w słupek. Piłka po dobitce Adriana Derwicha poleciała nad poprzeczką. Gospodarze nie wykorzystali swoich okazji i to się zemściło. W 70. minucie w polu karnym przeciwnika faulował Narcyz Gendera. Adrian Niemczyk wykorzystał jedenastkę. Więcej goli w tym pojedynku nie padło i o awansie do kolejnej rundy decydowała seria rzutów karnych. Wygrali ją goście 5 : 4. Zawodnicy OTPS Winogrady wykorzystali wszystkie jedenastki, natomiast w Koronie pomylił się Łukasz Fabich. – Losy awansu rozstrzygnęły się w serii rzutach karnych, a tak nie musiało się stać. Były okazje w pierwszej i drugiej połowie, po których mogły paść kolejne bramki. Jeśli takich sytuacji nie wykorzystujesz, to później wszystko rozstrzyga się w karnych. W drugiej połowie zagraliśmy słabiej. Wkradły się błędy, nie biegaliśmy – powiedział po meczu Michał Roszak, dla którego dzisiejsze spotkanie było debiutem w oficjalnym meczu na ławce trenerskiej zespołu z Piasków.
Poznaliśmy nazwiska najpopularniejszych. Rozstrzygnięcie plebiscytu.

Korona Piaski – OTPS Winogrady 1 : 1 k. 4 : 5
1 : 0 – Hubert Szymczak (36’)
1 : 1 – Adrian Niemczyk (70’)
Korona: Michałowicz – Wyrzykiewicz, Gendera, D. Naskrent, Wojtyczka, H. Szymczak, T. Szymczak, Derwich, Frąckowiak, Fabich, Pijanowski