Korona ograła osłabionego Płomienia

Korona ograła osłabionego Płomienia - Zdjęcie główne

Pierwsze ligowe zwycięstwo pod wodzą Grzegorza Posikaty odnieśli w sobotę piłkarze z Piasków. Korona pokonała Płomienia Przyprostynia 3 : 1.

Sobotni rywal Korony piłkarską wiosnę rozpoczął od mocnego uderzenia. W dwóch spotkaniach Płomień Przyprostynia zdobył sześć punktów, a do bramki przeciwnika trafił aż dwanaście razy. W sobotę piłkarze Piotra Cenina pokazali, że w ofensywie drzemią w nich duże możliwości, jednak w meczu z Koroną w pełni ich nie pokazali. Po pierwszej połowie był remis 1 : 1. Gospodarze objęli prowadzenie w  10. minucie po golu Roberta Norkiewicza. Goście doprowadzili do wyrównania. Kluczowym momentem spotkania była 54. minuta. Goście stanęli przed szansą zdobycia bramki z rzutu karnego. Piłkę po uderzeniu Jana Zimnego odbił Jakub Urbański. Łukasz Rogowski ruszył z dobitką. Ofensywny zawodnik gości upadł na murawę, ale sędzia nie dał się nabrać na aktorskie umiejętności zawodnika Płomienia. Damian Filuś pokazał zawodnikowi gości żółty kartonik, a że był to już drugi w tym meczu, to goście grali w dziesiątkę od tego momentu. Płomień kończył ten mecz w dziewiątkę, bo Marcin Kędziora zobaczył czerwoną kartkę w końcówce spotkania. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze. Po golach Łukasza Fabicha i Roberta Norkiewicza wygrali 3 : 1. - Mieliśmy różne momenty w tym meczu. Pierwsze pół godziny zagraliśmy koncertowo. Mecz toczył się na połowie przeciwnika, a my graliśmy na jeden dwa kontakty. Zdarzają nam się jednak momenty przestoju i nad tym musimy pracować. Mam nadzieję, że ta wygrana da nam wiatr w żagle - powiedział po meczu trener Korony Piaski Grzegorz Posikata.

Korona Piaski – Płomień Przyprostynia 3 : 1 (1 : 1)
1 : 0 – Robert Norkiewicz (10’)
1 : 1 – (31’)
2 : 1 – Łukasz Fabich (79’)
3 : 1 – Robert Norkiewicz (81’)
Korona: Urbański – Stachowiak (70’ Berchert), Cubal, Gendera, Frąckowiak, T. Szymczak, Kubiak (66’ Dziura), Malicki (85’ Wendzonka), Witomski, Fabich (82’ Talaga), Norkiewicz