Korona pewna awansu do czwartej ligi

Korona pewna awansu do czwartej ligi - Zdjęcie główne

W 26. kolejce Korona Piaski zapewniła sobie awans do czwartej ligi. Stało się tak po wygranej Korony z Krobianką Krobia 2 : 0 i remisie Tęczy Osa-Osieczna z Orlą Jutrosin.

W meczu w Piaskach pierwsza połowa należała dla gości. Drużyna Sławomira Gintowta była groźniejsza, ale nie potrafiła wykorzystać wypracowanych sytuacji. W drugiej połowie lider doszedł do głosu, a kluczowym zawodnikiem okazał się Mateusz Pijanowski, który zaliczył asystę przy bramce Marcina Wojciechowskiego, a w 86. minucie poradził sobie z trzema zawodnikami Krobianki i pokonał Adriana Szubę strzałem w długi róg. W rozpoczętym godzinę później spotkaniu pomiędzy Tęczą-Osa Osieczna z Orlą Jutrosin nie padły bramki i po zakończeniu tego pojedynku w Piaskach strzeliły szampany, bo Korona zapewniła sobie awans do czwartej ligi.