Korona zapunktowała na inaugurację

Korona zapunktowała na inaugurację - Zdjęcie główne

Jeden punkt zdobyła Korona Piaski na inaugurację sezonu 2017/2018 czwartej ligi południowej. Na własnym boisku drużyna Macieja Gendka zremisowała z Turem 1921 Turek 1 : 1.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie nerwowo. W pierwszych minutach pojedynku lepsze wrażenie pozostawili po sobie goście z Turku. To przyjezdni pierwsi doszli do sytuacji bramkowej. Z czasem mecz się wyrównał. Do sytuacji strzeleckich zaczęli dochodzić też gospodarze, jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W 56. minucie Korona objęła prowadzenie po szybkiej kontrze. Podanie Mateusza Pijanowskiego wykorzystał Szymon Kajoch. W 65. minucie goście wyrównali z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką. Jedenastkę wykorzystał Bartosz Grabowski.

Korona Piaski - Tur 1921 Turek 1 : 1 (0 : 0)
1 : 0 - Szymon Kajoch (56')
1 : 1 - Bartosz Grabowski - z rzutu karnego (65')
Korona Piaski: Tomczak - Frąckowiak, Gendek, Cubal, Piech (52' D. Naskrent), Szymczak, Norkiewicz, Pijanowski (90' Kaczmarek), Wojciechowski, Kajoch, Fabich