Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Koronawirus. Słupki w górę. Zamknięty szpital wojewódzki w Kaliszu

› Społeczeństwo 10 dni temu    26.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotomontaż M. Mostowy/Adobe Stock

Z informacji biura prasowego wojewody wielkopolskiego wynika, że we wszystkich sąsiednich powiatach wystąpiło już zakażenie koronawirusem, w powiecie gostyńskim takich przypadków dotychczas nie zanotowano.

W naszym regionie 178 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym (wczoraj po południu było 176), wobec 143 mieszkańców podjęto decyzję administracyjną o poddaniu ich kwarantannie (wczoraj było 135, w tym osoby powracające z zagranicy po 15 marca 2020 r.). Żaden z naszych mieszkańców nie jest hospitalizowany (wczoraj była 1 osoba)

Jak wygląda sytuacja w Poznaniu i Wielkopolsce? Z wczorajszych danych wynika, że do tej pory w naszym regionie stwierdzono 59 zakażeń koronawirusem, dwie pacjentki w wieku 57 i 37 lat zmarły.

O najnowszych przypadkach zachorowań w Wielkopolsce poinformowało biuro prasowe wojewody wielkopolskiego w środę wieczorem, przed godz. 21. Wtedy liczba zakażeń wzrosła o dwa kolejne. Jedną z pacjentek jest starsza kobieta z powiatu kaliskiego, która miała kontakt z osobą zakażoną. W stanie dobrym przebywa w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Tam też hospitalizowany jest drugi zakażony, starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. Jego stan również jest dobry.

Wcześniej w Wielkopolsce 25 marca odnotowano dwa nowe zakażenia. Pozytywny wynik zakażenia koronawirusem wykazały testy u starszej kobiety z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, która miała kontakt z zakażoną osobą. W stanie dobrym przebywa w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. Drugi przypadek to mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego, który wrócił z zagranicy. W stanie dobrym przebywa w domu.

W Polsce odnotowano do tej pory 1085 przypadków zachorowań na koronawirusa (wczoraj było 1051). 15 osób zmarło. Dziś rano ministerstwo zdrowia poinformowało o 15. przypadku śmiertelnym - w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące.

[AKTUALIZACJA godz. 9.15]

Jak informują wielkopolskie media, zamknięty został Wojewódzki Szpital zespolony w Kaliszu. Mówi się, że powodem była śmierć pacjenta z koronawirusem. Rzecznik szpitala, Paweł Gawroński na razie nie potwierdza tej informacji. Decyzję podjął sanepid, po konsultacji z wojewodą wielkopolskim.

Portal faktykaliskie.pl podaje, że teren szpitala zabezpiecza policja i straż pożarna, pracownicy, którzy rano przyszli do pracy, zostali odesłani do domów. Na teren szpitala wpuszczane są tylko nieliczne samochody, a każdy jest sprawdzany. W środę - jak podało biuro prasowe wojewody wielkopolskiego - u jednego z pacjentów oddziału chorób wewnętrznych II potwierdzono zakażenie koronawirsuem. Ma to być mężczyzna powyżej 60. roku życia. Wczoraj 25 marca, dyrekcja szpitala zamknęła ten jeden oddział, a kwarantanną objęto 22 pacjentów oraz 14 osób personelu. Pacjent został przewieziony do lecznicy na ul. Toruńską.

[AKTUALIZACJA godz. 9.25]

Sytuacja się wyjaśniła. Ministerstwo Zdrowia podało, że w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

[AKTUALIZACJA GODZ. 11.00]

Dziś, jak informuje biuro prasowe wojewody wielkopolskiego, zanotowano w naszym województwie kolejne 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Są to:

- kobieta w średnim wieku z powiatu ostrowskiego. W stanie dobrym leży w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Powróciła z zagranicy.
- kobieta w średnim wieku w powiecie pilskim w stanie dobrym przebywa w domu (izolacja). Zakażenie bez określonego kontaktu.
- i wczesnij opisywany mężczyzna w starszym wieku (75 lat) z powiatu kaliskiego zmarły w Szpitalu w Kaliszu, którego przyczyną zgonu nie był COVID-19.

[AKTUALIZACJA godz. 14.15]

Powiat gostyński

Z popołudniowych statystyk gostyńskiego sanepidu wynika, że w powiecie gostyńskim objętych nadzorem epidemiologicznym jest 189 osób.

W kwarantannie przebywa 151 mieszkańców (w tym osoby powracające  z zagranicy po 15 marca 2020 r.). Żaden z mieszkańców nie jest obecnie hospitalizowany.

WIELKOPOLSKA

Z najnowszych informacji biura prasowego wojewody wielkopolskiego wynika, że w ciągu dnia wzrosła liczba zakazonych w naszym województwie (od wczoraj mamy dodatkowych 7 przypadków).  Badania laboratoryjne potwierdziły dodatnie wyniki u kolejnych 4 osób z Wielkopolski. Wszystkie osoby w dobrym stanie zdrowia przebywają w domach. Miały kontakt z osobą zakażoną.

Są to:

- młody mężczyzna z powiatu poznańskiego,
- starszy mężczyzna z powiatu poznańskiego,
- mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu poznańskiego,
- mężczyzna w średnim wieku z powiatu leszczyńskiego.
W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 66 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 2 osoby zmarły.

Tak było w środę, 25 marca wieczorem

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!