Krobianka wygrała w Chorzeminie. Czwarta liga?

Krobianka wygrała w Chorzeminie. Czwarta liga? - Zdjęcie główne

Krobianka Krobia jest krok od czwartej ligi. W niedzielę drużyna Dariusza Wiśniewicza pokonała w Chorzeminie dotychczasowego lidera 1 : 3 i awansowała na pierwsze miejsce. Do zakończenia sezonu w leszczyńskiej klasie okręgowej pozostała jeszcze jedna kolejka spotkań. Jeśli zespół z Krobi wygra w sobotę z Sarnowianką, to wywalczy sobie prawo gry w czwartej lidze.

Krobianka objęła prowadzenie w 7. minucie i nie oddała już go do końca spotkania. Po zmianie stron dwa gole zdobył jeszcze Jędrzej Urbański. Gospodarze w 88. minucie zdołali zdobyć tylko bramkę honorową. – Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo i myślę, że osoby które oglądały ten mecz, mają podobne zdanie. Nic jeszcze nie jest rozstrzygnięte. Musimy zachować chłodne głowy i w ostatniej kolejce wygrać - powiedział po meczu trener Krobianki Krobia Dariusz Wiśniewicz.
Tylko 55. minut trwało spotkanie Wisły Borek Wielkopolski z ostatnim w tabeli zespołem z Kurzej Góry. Goście przyjechali do Borku WIelkopolskiego w dziesięciu. Pierwszą połowę kończyli w ośmiu, a w 55. minucie sędzia główny musiał przerwać mecz ze względu na niewystarczającą liczbę zawodników drużyny przyjezdnej. W tym momencie gospodarze prowadzili 7 : 0. W ostatnim spotkaniu sezonu przed własną publicznością wysokiej porażki doznali piłkarze Zjednoczonych Pudliszki. Drużyna Andrzeja Loksia uległa Promieniowi Krzywiń 2 : 6. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 0 : 4. – Nie weszliśmy dobrze w to spotkanie. Po pierwszej połowie było praktycznie po meczu. Popełniliśmy w tym spotkaniu zbyt wiele błędów i taki jest efekt – powiedział po meczu trener Zjednoczonych Pudliszki.

Zjednoczeni Pudliszki - Promień Krzywiń 2 : 6 (0 : 4)
2 : 6 – (75’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – P. Bzdęga, Józefiak, Wojciechowski, P. Pazoła, Głoskiewicz, Paszek, Płoszajczak (72’ Idziak), Nowak, A. Kaczmarek (77’ J. Pazoła), Jerszyński (55’ Pajkert)

7 : 0 - Piotr Piasecki (53’)
Wisła: Kędzia (46’ Wiza) – Baran (31’ Andrzejewski), Janowski, Sz. Andrzejczak (46’ Urbaniak), P. Gościniak, Derwich, Grzemski, Kasprzak, Konieczny (46’ Marciniszyn), Piasecki, Robak

Orkan Chorzemin – Krobianka Krobia 1 : 3 (0 : 1)
0 : 1 – Jakub Chwaliszewski (7')
0 : 2 – Jędrzej Urbański (77')
0 : 3 – Jędrzej Urbański (87')
1 : 3 – (88')
Krobianka: Dembski – Górkowski, Mikołajczak, M. Naskręt, Knapp, Chwaliszewski (75' Szpurka), Sarbinowski, M. Urbański, Kędziora (65' Woźniak), J. Urbański, Borowczyk (80' Żelichowski)