Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Kto zniszczył trampolinę? Kto za to zapłaci?

› Aktualności 10 miesięcy temu    4.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Zniszczona trampolina na placu zabaw na os. Pożegowo w GostyniuZniszczona trampolina na placu zabaw na os. Pożegowo w Gostyniu fot. A. Fajczyk

Ktoś zerwał, a raczej „przypalił” siatkę z plastiku, na której można było skakać. Do dziury, wykopanej w ziemi nasypano śmieci. Wśród nich były butelki po „wyskokowych napojach” i sokach, a także opakowania po ciastkach i chipsach. Dziś rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej oglądał uszkodzone urządzenie.

Trampoliny „w ziemi” to oryginalne zabawki, które pojawiły się na kilku terenach zabawowo-rekreacyjnych w Gostyniu w 2017 r. Wtedy pierwszy raz trafiły na miejskie place zabaw. Za zakup i montaż 3 trampolin zapłacono ze środków, zarezerwowanych w gminnym budżecie. Koszt jednego urządzenia z montażem i wszystkim atestami wyniósł około 10 000 zł.

Nielegalny fotoradar? KLIK

Nowymi zabawkami dotychczas mogli cieszyć się najmłodsi z Pożegowa (na placu przy ul. Słowackiego), skaczą na nich także dzieci z os. przy ul. Górnej oraz te, które przychodzą na plac zabaw przy ul. Leszczyńskiej. Trampoliny cieszą się dużym zainteresowaniem, są oblegane przez najmłodszych. Przy urządzeniach zamontowano regulaminy korzystania. Wiadomo, że z trampoliny powinna korzystać jedna osoba, maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg. Zniszczenie nowych urządzeń bardzo oburzyło przewodniczącego rady osiedla na Pożegowie.

- To raczej występki młodzieży. Podejrzewam, ze był jakiś wieczór szalony i komuś coś głupiego przyszło do głowy. ostałem sygnał od mieszkańców, zadzwoniłem do zakładu gospodarki komunalnej, żeby to zabezpieczył, aby nikomu krzywda się nie stała - mówi Karol Stefaniak.

ZOBACZ o czym usłyszeli uczniowie ZSZ w Gostyniu na rozpoczęciu roku szkolnego

Uważa - podobnie jak urzędnicy gostyńskiego magistratu, że przykre i oburzające jest to, iż młodzi mieszkańcy nie dbają o urządzenia, które gmina montuje, aby place zabaw były jak najlepiej wyposażone. Nie zdają sobie sprawy, że środki na wyposażenie parków, placów zabaw, terenów sportowo-rekreacyjnych pochodzą z podatków mieszkańców. Akcje niszczenia sprzętu zaczęły się już na początku roku.

- Wiosną na terenie leśnym przy hucie szkła zabawki zostały pogryzione przez psy, nie wspominając o ławkach, bo to inna bajka - mówi Marzena Paluszkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w gostyńskim magistracie. Nie jest przekonana, czy monitoring rozwiąże problem z wandalami.

Nie jest też zwolennikiem zakładania kamer na każdym miejscu do zabawy i rekreacji w mieście. Tam, gdzie była możliwość, gmina kamery zamontowała, ale są mieszkańcy, którzy twierdzą, że najlepszym rozwiązaniem byłby monitoring na każdym placu zabaw.

- To wiąże się z kosztami. A z drugiej strony, wyglądałoby to, jak inwigilacja, obserwowanie mieszkańców na każdym kroku - powiedziała naczelnik.

Gmina stara się, aby place zabaw były oświetlone. I apeluje o współpracę ze społecznością miasta w kwestii niszczenia mienia gminy. Jest niewielu mieszkańców, którzy informują, że wandale niszczą zabawki czy inne przedmioty, ale już po fakcie. - Mamy sporo telefonów od mieszkańców posesji przy ul. Matejki. Dotyczą one zdarzeń z młodzieżą, że grupy grandzą nocami na placu zabaw. Ale to nie na tym polega - należy zadzwonić na policję w nocy. Nie bać się, nie wstydzić się - prosi Marzena Paluszkiewicz. Sprawa zniszczonej trampoliny trafi do gostyńskiej policji, kiedy tylko zostanie wyceniona strata. Uszkodzone urządzenie jest objęte gwarancją.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ja sem proboszcz
10 miesięcy temu ocena: 0%  1
założyć kamerę !!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji