Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Ktoś musiał „iść na pierwszy ogień”. Podatek śmieciowy drastycznie w górę

› Społeczeństwo ponad rok temu    12.10.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 13 ocen 4 / 75%
A A A
 fot. fotolia. com - eyetronic

Marek Rożek, burmistrz Borku Wlkp., na ostatniej sesji rady miejskiej powiedział:

R E K L A M A

My po podwyżce mówimy o 10 zł za śmieci segregowane na osobę. A pozostałe gminy mają 9 zł za odbiór odpadów segregowanych jeszcze przed poniesieniem stawki. Wzrost stawek za śmieci tam też jest nieunikniony.

To prawda. W powiecie gostyńskim, w 2017 roku, wzrosną stawki za zagospodarowanie odpadów komunalnych. W każdej gminie.

Gospodarką odpadami zbieranymi w gminie Borek (podobnie, jak w gminie Piaski) zajmuje się ZGO Jarocin. Ale wysokość stawki za odbiór śmieci ustala rada miejska. Borecki samorząd zakończył już prace w tej kwestii. - Ktoś musiał iść „na pierwszy ogień”. Pozostałe gminy czekają, który samorząd się odważy, kto przetrze te ścieżki - mówił burmistrz Rożek. Radni na ostatnim posiedzeniu, 6 października podjęli odpowiednią uchwałę i podnieśli kwotę „podatku śmieciowego”.  Mieszkańcy gminy Borek Wlkp. od stycznia 2017 roku zapłacą za odbiór odpadów więcej średnio o 3 zł. Za zagospodarowanie odpadów zmieszanych społeczność od nowego roku będzie płacić 20 zł miesięcznie na osobę. To spora podwyżka – obecnie „podatek śmieciowy” dla mieszkańc.ow, ktorzy nie segregują śmieci w Borku wynosi 15 zł.

Skąd decyzja o tak wysokiej stawce? Czy społeczność umie segregować śmieci? Jak pozostałe gminy zamierzaja rozwiazać ten problem?

Przeczytaj w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

R E K L A M A
+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lyso mi
ponad rok temu ocena: 100%  13
Ale tego jaka ilosc zatrudnia Pan burmistrz Borku u siebie to nie widzi i ile wydaje na to rocznie , malo to ! By obsluga i jej jakosc sie poprawily to duzo wody w Pogonie jeszcze uplynie!!! Wszystko z wielka laska a i tak oplata skarbowa za kazda pieczatke
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ modry
ponad rok temu ocena: 50%  12
Bedzieci narzekac od stycznia,gdy podrozeje woda i prad a wiec wszystko co mozliwe,bowiem wszystko oparte jest na tych czynnikach,takze OC,gaz,paliwa,rozne podatki.Jezeli rzad tego nie zrobi,w 2018 roku Polska staje sie bankrutem.Panstwa UE i NATO maja nas dosyc.Pomoze tylko Putin,wlaczajac nas do Federacji Rosyjskiej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomek
ponad rok temu ocena: 100%  11
Gdyby za tymi podwyżkami szła jeszcze jakość obsługi, to można by to zrozumieć. Póki w Pogorzeli śmieci zbierała firma z Gizałek, to robiła to punktualnie, bezproblemowo, zostawiając na zapas worki na śmieci segregowane. Normą było rozdawanie na początku roku kalendarzy z oznaczonym harmonogramem zbiórki poszczególnych typów odpadów. A teraz mamy dziadostwo i partyzantkę w wykonaniu firmy z Gostynia. Firma raz jedzie rano, raz po południu. Często zdarza się, że pusty kosz zostaje postawiony centralnie na wjeździe do firmy. Odpady segregowane tak naprawdę trafiają do jednej śmieciarki, oddajesz 3 worki plastików - dostajesz 1, o resztę martw się sam. Daty zbiórki śmieci "można sobie sprawdzić w internecie" ale gdzie, ja się pytam? Ceny wyższe, jakość w dół.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomek
ponad rok temu ocena: 100%  10
@mieszkaniec i co? Zaglądasz codziennie na stronę swoich ulubieńców, żeby sprawdzić czy czasem nie zabierają śmieci? Bo ja na kalendarz patrzę codziennie rano, a odwiedzam tylko sensowne i interesujące mnie strony internetowe.
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 0%  9
Potwierdzam, można sprawdzic na stronie KZGRL www.kzgrl.pl...
R E K L A M A
~ Jakek
ponad rok temu ocena: 100%  8
Tak sama prawda borecki urząd nie dość ze robi się jednym z mniejszych pod wzdgledem liczby ludnosci w powiecie to jeszcze zatrudnia najwięcej ludzi w powiecie w porównaniu z pepowem, piaskam, Pogorzeli i ponieca, brakuje kasy bo 3 osoby obsługują śmieci no to automatycznie trzeba dodatkowe 100 tys na wypłaty :/ śmiech na sali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ =]
ponad rok temu ocena: 100%  7
a ja porostu nie będę miał stałego meldunku i za śmieci nie zapłacę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Allen
ponad rok temu ocena: 0%  6
Gdzieś musisz mieć meldunek więc i tak Cię opłata nie ominie...
~ Gkxwwq
ponad rok temu ocena: 100%  5
Dziekuje za podwyższenie oplat na smieci teraz.prosze.o podwyższenie mi wyplaty dziekuje i pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
ponad rok temu ocena: 60%  4
Zróbcie po 50 zł od osoby co się będziecie patyczkować. Ide sobie kamienie na obiad ugotować. Do widzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ swój.
ponad rok temu ocena: 87%  3
Jaja sobie robicie z obywateli po jaką cholerę trzy osoby siedzą i są odpowiedzialne za śmieci wypad na zbity pysk a nie tylko kawa kawa i pieprzenie o dupie maryni.Do roboty darmozjady a nie dupy tylko grzać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ D s
ponad rok temu ocena: 56%  2
Swieta prawda,
~ Mili
ponad rok temu ocena: 75%  1
Popieram, tylko siedza i kawusie!!!
R E K L A M A