Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ktoś zaprószył ogień? Paliły się baloty i zboże

› Aktualności› Na sygnale 3 miesiące temu    9.07.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Arch. portalu

Niecałe 2,5 godziny trwało gaszenie pożaru, który wybuchł wczoraj między Gostyniem a Brzeziem. Strażacy otrzymali zgłoszenie tuż po godzinie 19.

 

Po dojeździe okazało się, że palą się baloty oraz częściowo zboże na pniu. - Strażacy podali trzy prądy wody, co spowodowało ugaszenie tego pożaru i nie rozprzestrzenianie się na dalsze zboże. Właściciel straty wycenił na około 3 500 zł – relacjonuje kpt. Marcin Nyczka, oficer prasowy KP PSP w Gostyniu.

W działaniach strażaków brał udział także sprzęt rolniczy, który pomógł rozgarnąć słomę. - Ten stóg znajdował się na polu ze zbożem, wczoraj wiał też wiatr, więc było niebezpieczeństwo rozprzestrzenia się ognia – dodaje kpt. M. Nyczka.

Na polu działali strażacy z Gostynia oraz Goli.

Istnieją podejrzenia, że ktoś zaprószył ogień. Strażakom nic nie wiadomo, aby w pobliżu trwały w tamtym czasie jakieś prace na polach.

Czytaj także: Zawody przerwała syrena. Większość zastępów wezwano do pożaru.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!