Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Kulak: Wszystkie drogi mamy już zbudowane

› Społeczeństwo 11 miesięcy temu    2.04.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 8 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. arch. portalu gostynska.pl

Rząd zdecydował o przekazaniu największej, w stosunku do lat poprzednich, na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Dzięki temu ma poprawić się dostępność komunikacyjna przedsiębiorców i lokalnych społeczności do ośrodków życia gospodarczego oraz terenów inwestycyjnych. 

R E K L A M A

Na co gmina Gostyń przeznaczy 2,5 mln zł pozyskanych z nadpłaconego podatku VAT?

W Wielkopolsce ponad 40 mln zł może trafić do gmin i powiatów, które mogą starać się o dofinansowanie sięgające nawet 80 proc. Samorządy do połowy kwietnia mogą wnioskować do wojewody o środki dla inwestycji, które posiadają już pełną dokumentację techniczną i projektową, ale także dla tych, które są w trakcie realizacji lub są planowane do realizacji. Zadanie musi zostać zakończone do końca 2018 roku.

Dotacja z budżetu państwa w kosztach realizacji zadania może wynieść od 60 do 80 % kosztów, w zależności od wskaźników dochodowych na jednego mieszkańca gminy lub powiatu. Czy gostyński samorząd zamierza skorzystać z takiej okazji i starać się o dofinansowanie drogowej inwestycji, którą zamierza realizować?

Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak odpowiadał na te pytania na ostatniej sesji rady miejskiej, 22 marca. Podkreślił, że na pewno w budżecie na 2018 r. nie pojawi się nowe zadanie drogowe - wykonywane w dużym zakresie, na które gmina mogłaby pozyskać dofinansowanie. Zauważył, że dodatkowe środki z puli rozdawanej przez rząd można pozyskać na zadania już rozpoczęte, z dokumentacją, po przetargu.

- Dlatego musimy zastanowić się, jakie już wpisaliśmy do budżetu inwestycje i rozważyć, czy moglibyśmy dostać na nie dotację. Dzięki decyzji radnych mamy do wykonania drogowe zadanie w Malewie. To może być też dobrze oceniane - pod względem rozwoju gospodarczego gminy, powiązane z przedsiębiorstwem. Ale nie wiem, czy pieniądze będziemy mogli dostać - rozmyślał burmistrz Kulak. -  Z innych drogowych inwestycji? Chyba nie mamy takich. Raczej drogi to już pobudowaliśmy. Pewnie z bieżących środków gminy będziemy coś robić. Obawiam się jednak, że w tym zakresie moglibyśmy nie pozyskać środków, jako gmina - dodał.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jerzy
11 miesięcy temu 8
A ul.Wrocławska "wyremontowana " chyba dla samochodów terenowych !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomek
11 miesięcy temu ocena: 100%  7
Pierdu, pierdu. Co na to starostwo? Przecież 70% dróg w powiecie wymaga naprawy a jakieś 20% z nich jest w stanie agonalnym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
11 miesięcy temu ocena: 20%  6
Przepraszam,a droga Stary Gostyń- Gostyń lun Stary Gostyń-Gola???????????? Przecież tam dobrze przejechac nie można,a gdzie tu mowa o zbudowanych drogach Panie Burmistrzu????????? Chyba lekkie faux pas...............
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bęc
11 miesięcy temu ocena: 83%  5
Wszysttkie te fatalne drogi to drogi powiatowe. A jak wiemy pani redaktor starosty o to nie spyta.
~ qwerty
11 miesięcy temu ocena: 50%  4
A droga kunowo Tworzymirki również wymaga gruntownej naprawy. Może warto na ten cel coś zarezerwowac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Mieszkaniec
11 miesięcy temu ocena: 20%  3
Za droge na Brzeziu by się mogli wziąść
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mały
11 miesięcy temu ocena: 75%  2
Kulak w cytacie "raczej drogi już pobudowaliśmy" Agata Fajczyk - Kulak "wszystkie drogi mamy juz zbudowane" Naprawdę rzetelny cytat. Agatko brawo. Prawie nikt nie zauważył. Teraz jeszcze pokomentuj zeby oglądalność zwiększyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prima aprilis
11 miesięcy temu ocena: 40%  1
Z tymi drogami taki żarcik chyba. Zapraszamy pana Kulaka na Pożegowo zwlaszcza przy wiosennych roztopach. Jak można mówić że wszystkie drogi mamy zbudowane jak ludzie toną w błocie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A