Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Łapówkarz ukarany

› Z policji 3 miesiące temu    18.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Mieszkaniec powiatu pleszewskiego próbował przekupić gostyńskich policjantówMieszkaniec powiatu pleszewskiego próbował przekupić gostyńskich policjantów fot. A. Fajczyk

Mieszkaniec powiatu pleszewskiego próbował wręczyć gostyńskim policjantom łapówkę. Pieniądze schował w dokumentach, przekazywanych funkcjonariuszom.

W piątek ok. godz. 16.40 policjanci z wydziału ruchu drogowego gostyńskiej policji pełnili służbę na obwodnicy Borku Wlkp. (w ciągu drogi krajowej nr 12). Ich uwagę wzbudził jadący drogą peugeot partner. Auto poruszało się zbyt szybko - prędkość jazy wynosiła 113 km/h, w miejscu, gdzie można się poruszać z prędkością do 70 km/h.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego. Mężczyzna przyznał się do zbyt szybkiej jazdy, a że chciał uniknąć mandatu i punktów karnych, to spróbował przekupić funkcjonariuszy. Wraz z dokumentami podał policjantowi 200 zł.

O 89-letniej kobiecie potrąconej na pasach - KLIK

Mówił, że pieniądze są w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Mężczyzna został natychnmiast przewieziony do komendy policji. Tam usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Za niedopuszczalny czyn z łapówką grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za wykroczenie, związane ze zbyt szybką jazdą został ukarany mandatem 400 zł i 8 punktami.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!