Lew czy Rydzyniak?

Lew czy Rydzyniak? - Zdjęcie główne

W ostatniej kolejce leszczyńskiej klasy okręgowej rozstrzygnie się kto awansuje do ligi międzyokręgowej. W grze o awans pozostały dwa zespoły. W tabeli prowadzi Lew Pogorzela, który ma dwa  punkty przewagi nad Rydzyniakiem Rydzyna.
    Drużyna Michała Roszaka utrzymała przewagę w tabeli nad Rydzyniakiem. Lew pokonał przed własną publicznością Sarnowiankę Sarnowa 2 : 1. W 13. minucie prowadzenie objęli goście po strzale Adriana Nawrota. Gospodarze wyprowadzili w pierwszej połowie kilka groźnych ataków, jednak do remisu doprowadził Przemysław Ptak z rzutu wolnego. Trzy punkty liderowi leszczyńskiej klasy okręgowej zapewnił Mateusz Kubiak.Popełniliśmy błąd na początku spotkania i straciliśmy gola. Już w pierwszej połowie spotkania mogliśmy odwrócić losy tego pojedynku. Po zmianie stron mieliśmy kolejne sytuacje bramkowe. Nie gra się łatwo z takim przeciwnikiem. Sarnowianka przyjechała do w pełnym składzie i liczyła, że punkt zdobyty na naszym boisku pomoże w utrzymaniu w klasie okręgowej - powiedział po meczu trener Lwa Pogorzela Michał Roszak. Karty w walce o wejście do ligi międzyokręgowej rozdawać będzie Wisła Borek Wielkopolski, która w ostatniej kolejce będzie podejmować zespół z Pogorzeli. W 29. serii spotkań Wisła w doliczonym czasie gry uratowała punkt w Poniecu. Piast zremisował z Wisłą 3 : 3. Rozczarowany taką sytuacją był trener gospodarzy Leszek Krzyżostaniak. - Po meczu mieliśmy burzliwą dyskusję z zawodnikami, bo nie można w takim meczu tracić punktów. Już kilka takich sytuacji nam się w Poniecu przytrafiło w bieżących rozgrywkach. Byliśmy drużyną, która może nie dominowała, ale miała klarowne sytuacje do zdobycia bramek. Ten remis uznaję za porażkę – stwierdził trener Piasta. - Patrząc na przebieg drugiej połowy można powiedzieć, że szczęśliwie zdobyliśmy jeden punkt. Gospodarze prowadzili 3 : 2 i mieli kolejne sytuacje bramkowe, ale ich nie wykorzystali – podsumował Tomasz Gawroński. W przedostatniej kolejce spotkań punkt zdobyli też Zjednoczeni Pudliszki. Brenewia zremisowała z zespołem Dariusza Olejniczaka 1 : 1. Gola dla gości zdobył Filip Bzdęga z rzutu karnego.

Lew Pogorzela – Sarnowianka Sarnowa 2 : 1 (1 : 1)
0 : 1 – (13’)
1 : 1 – Przemysław Ptak (30’)
2 : 1 – Mateusz Kubiak (53’)
Lew: Szuba – Mazurek (65’ Wawrzyniak), Wawrocki, Kubiak, Ciesielski, Ptak, Niedźwiedź, Krystkowiak, Ziembiński, Mierzwicki, Marszałek (83’ Curyk)

Brenewia Wijewo – Zjednoczeni Pudliszki 1 : 1 (0 : 0)
0 : 1 – Filip Bzdęga – z rzutu karnego (78’)
1 : 1 – (82’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Nowak, Głoskiewicz, P. Bzdęga, Biderman, Płoszajczak (85’ Olejniczak), Baranowski, Danielczak, Pajkert, J. Pazoła, Kołcz (66’ P. Pazoła)

Piast Poniec - Wisła Borek Wielkopolski 3 : 3 (2 : 2)
0 : 1 – Marcin Tomczak (16’)
1 : 1 – Krzysztof Karch (26’)
1 : 2 – Patryk Juskowiak (28’)
2 : 2 – Krzysztof Konieczny (45’)
3 : 2 – Krzysztof Karch (57’)
3 : 3 – Marcin Tomczak (90+3)
Piast: Banaszak – Klimasz, Stachowiak, Rodewald, Chwaliszewski, Konieczny (75’ Alejski), Dawidziak, Szumny, Matecki, Karch, Piaszczyński
Wisła: Kubiak - Kędziora, Juskowiak, Gawroński, Gościniak, Grzemski, Bruder, D. Andrzejczak (59' Derwich), Andrzejewski (65' Błaszczyk), Robak (88', Szymczak), Tomczak