Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Łódź rybacka okazała się najpiękniejsza

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    16.08.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Panie z Zalesia ze swoim wieńcowym dziełem wraz z juroramiPanie z Zalesia ze swoim wieńcowym dziełem wraz z jurorami fot. T. Piecuch

11 reprezentacji w tym roku przystąpiło do konkursu na najlepszy wieniec dożynkowy, jaki zorganizowano podczas Dożynek Powiatowych na Świętej Górze. Wieńce o najróżniejszych kształtach mogły wykonać sołectwa, gminy oraz parafie z powiatu gostyńskiego.

Podczas trwania imprezy zdobiły one główną scenę, na której odbywały się występy. Już na początku dożynek do oceniania rękodzieła zabrała się specjalnie powołana komisja konkursowa. W jej skład weszli: Robert Marcinkowski - starosta gostyński, Wiesław Glapka - wójt Piasków, ks. Dariusz Dąbrowski, Maria Andrzejewska z muzeum ze Szreniawy oraz Paweł Ciążyński, właściciel jednej z gostyńskich piekarni. Oceniano głównie pomysłowość i sposób wykonania. Miał być jak najbardziej tradycyjny, z wykorzystaniem zbóż, płodów rolnych i innych elementów, związanych z ludowa kulturą.

Na jurorach największe wrażenie zrobiło dzieło Koła Gospodyń Wiejskich z Zalesia - w kształcie łodzi z masztem, na którym umieszczono napis „Pan kiedyś stanął nad brzegiem...”.

ZOBACZ relację z dożynek powiatowych oraz galerię zdjęć

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!