Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Łukasz Walczak odchodzi z KA 4 resPect. Rodzice mają pretensje do prezesa

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    17.03.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 31 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Podczas pożegnania polało się wiele łez. Po obu stronachKrobia. Podczas pożegnania polało się wiele łez. Po obu stronach fot. Bogdan Bujak

Zdruzgotane odejściem swojego trenera Łukasza Walczaka są juniorki drużyny KA 4 resPect. Ze szkoleniowcem, z którym niektóre z nich współpracowały przez 4 lata wiele osiągnęły na arenie piłkarskiej. I w żadnej mierze nie mówimy tutaj o rozgrywkach lokalnych. Bo Mistrzostwo Wielkopolski czy udział dwa lata temu w finale turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” trudno do takowych zaliczyć. Wszystko to młode piłkarki zdobyły z trenerem Walczakiem. Jednak teraz najbardziej martwią się co będzie dalej, gdy człowieka, o którym mówią wprost, że był dla nich autorytetem zabraknie?

– Jest strasznie, depresyjnie. Taka pustka. To już nie będzie ta sama drużyna – komentują dziewczyny z drużyny.

Jak mówią przeczuwały, że coś takiego może nastąpić, ale spodziewały się, że do zmian dojdzie raczej za kilka miesięcy. A tu jak „grom z jasnego nieba” spadła na nie smutna wiadomość.

– Było wiadomo, że prędzej czy później odejdzie, bo coraz więcej nowych trenerów się pojawiało. Ale nikt nie wiedział, że tak szybko, tak nagle. Myślałyśmy, że w czerwcu albo w sierpniu. Tak miało być na początku. Powiedziano nam, że trener będzie robił kursy i nie będzie miał już tak dużo czasu. Po czym dwa tygodnie później dowiedziałyśmy się, że odchodzi i mamy nową trenerkę. Mogli nam też dać się przyzwyczaić do tego, a nie tak od razu – mówią Julia Drożak i Klaudia Łuczak.

Młode piłkarki są złe, że nie poinformowano ich jak się sprawy mają, a rezygnacji trenera dowiedziały się w szkole czy przez Facebooka. 

Nie było już tak, jak kiedyś

Decyzję o swoim odejściu Łukasz Walczak podjął już jakiś czas temu.

– Tak, moja współpraca z KA 4 resPect dobiegła końca. Jest to moja decyzja, chociaż często czułem, że coś do tej decyzji mnie pcha. Pierwsza sprawa to z końcem czerwca zmieniam miejsce zamieszkania, o czym poinformowałem na początku roku. Druga rzecz, to zmieniły się warunki współpracy miedzy mną, a władzami fundacji i to miało największy wpływ na moją decyzję. Myślę też, że nasze relacje nie były złe, ale nie były już takie jak kiedyś – zaznacza trener.

Przyznaje, że nie konsultował się ze swoimi podopiecznymi, więc musiała to być dla nich niemiła niespodzianka. I dodaje, że również jemu jest trudno.

– Przeżyliśmy wspólnie ponad 4 lata. Ludzie, a zwłaszcza dzieci się przywiązują. Ja do nich, one do mnie więc takie rozstania nie są łatwe – mówi Łukasz Walczak.  

Podczas pożegnania, jakie dziewczyny zorganizowały swojemu trenerowi poinformował je, że rozstał się z Fundacją „wyłącznie” przez „sprawy dorosłych” i niech nie myślą, że znalazł nowy klub i tak po prostu je zostawił.

– Bo tak nie było. Mam nadzieję, że mimo wszystko zmiana trenera wpłynie na dziewczyny pozytywnie i będą rozwijać się cały czas w takim tempie jak dotychczas – odpowiada Ł. Walczak. 

Wszystkiemu winien prezes?

Swoje zdanie na temat rezygnacji z funkcji szkoleniowca ma część rodziców juniorek.

– My widzimy to w ten sposób, że trener odszedł ze względu na prezesa Łukasza Kaczmarka. Z tego, co my wiemy, to chciał zostać i się z prezesem dogadać – mówią rodzice.

Twierdzą, że prezes swoimi działaniami doprowadził do sytuacji, w której Ł. Walczak nie miał innego wyjścia jak tylko zrezygnować. Chodzi głównie o to, że została mu zaproponowano umowa na pół etatu. Mają też inne zarzuty pod adresem Ł. Kaczmarka. Mówią m.in. o braku komunikacji wewnątrz fundacji czy „promowaniu się” prezesa dzięki sukcesom ich dzieci.

Dowodem na to ma być jego udział w Plebiscycie „Mistrzowie Sportu 2017” organizowanym przez Głos Wielkopolski. Juniorki KA4 resPect zajęły w nim pierwsze miejsce w kategorii Drużyny Roku. Rodzice twierdzą, że główne odium chwały spadło na prezesa fundacji. 

Kolejna sprawa dotyczy pożegnania Łukasza Walczaka.

– Żeby z Facebooka dziewczyny dowiedziały się, że trener, z którymi są od samego początku nie pracuje? A później jedna przez drugą. Przecież prezes mógł zorganizować jakieś pożegnanie – mówi jedna z matek.

Rodzice, którzy „mieli czelność się odezwać” opowiadają, że teraz boją się, że ich dzieci zostaną wyrzucone z fundacji. Część jednak sama zastanawia się na wycofaniem swoich dzieci z fundacji.


Nie jest tak, że wszystko się należy 

Spontaniczną imprezę pożegnalną dla swojego trenera juniorki zorganizowały w czwartek, 7 marca.

– O pożegnaniu dowiedziałem się 15 minut przed jego rozpoczęciem. Wcześniej o nim nie widziałem – podaje prezes Fundacji KA 4 resPect Łukasz Kaczmarek.

Uważa, że nie do końca fair jest, że wzięła w nim udział tylko jedna grupa dziewczyn podczas, gdy Ł. Walczak trenował też dwie inne. I dodaje:

– Nie wiem z czego to wynikało, bo nie z mojej niechęci, może jedynie z niewiedzy, że cokolwiek zostało zorganizowane, nie zostałem  poinformowany o tym wydarzeniu.

Przyznaje jednak, że „nie dagadał się” w kwestii terminu umieszczenia wiadomości o rezygnacji na fundacyjnym Facebooku z trenerem. Jednocześnie podkreśla że to trener Walczak osobiście umieścił informacje po rozmowie z nim. Zauważa, że głos w całej sprawie podnosi jedynie kilkoro rodziców z pośród 240, których dzieci uczęszczają na zajęcia w fundacji (w grupie juniorek jest ich 30). Rozumie przywiązanie młodych piłkarek do trenera i ich reakcję tłumacząc jednocześnie, że zatrudnienie kilkorga nowych trenerów pozwoli wszystkim 115 zawodnikom „pójść naprzód”.

I nie chodzi o to, że Łukasz Walczak nie ma wiedzy czy doświadczenia - przeciwnie, posiada dużą wiedzę w temacie piłki nożnej. Tylko, że bywają różne sytuacje losowe, które powodują zmiany decyzji – zaznacza prezes.

Potwierdza, że około 10 stycznia dowiedział się o rezygnacji z pracy trenera Walczaka oraz, że zmienił etat na 0,5.

– Ale to nie jest też tak, że Łukasz się nie zgodził. Rozmawialiśmy na ten temat i miał zastrzeżenia do tego punktu. Ale po rozmowie stwierdził, że OK, i  do końca czerwca, tak jak ustalaliśmy będzie pracował – dodaje Ł. Kaczmarek.

Z końcem lutego szkoleniowiec miał jednak zmienić zdanie i poinformować o swoim szybszym odejściu. Prezes fundacji odnosi się także do słów o „promowaniu się”, które uważa za wyjątkowo nietrafione.

Gdybym się chciał wypromować zrobiłbym to dużo, dużo wcześniej i nie musiałbym tego robić przez działalność  fundacji. Przeciwnie, do pewnego momentu nie chciałem być z nią  personalnie kojarzony. Chciałem, żeby żyła własnym życiem. Co do plebiscytu to logiczne wydaje się, że udział w wydarzeniu bierze osoba zarządzająca oraz autor sukcesu, czyli Łukasz Walczak. Z tego, co pamiętam on był główną osobą, która udzielała wywiadów. I to było dla mnie zrozumiałe – opowiada Łukasz Kaczmarek.

Również zarzut o braku komunikacji dyskredytuje.

– Oczywiście są pewne zagadnienia które omawiane są na forum z rodzicami. Jednak są i takie decyzje, które podejmuje tylko i wyłącznie w porozumieniu z trenerami, czyli osobami odpowiadającymi za rozwój w naszej fundacji. Ciężko byłoby pogodzić punkt widzenia i racje tak wielu osób, tak wielu rodziców.

Twierdzi również, że nie było żadnych zawoalowanych gróźb w sprawie przynależności dzieci do fundacji.

 – Opowiedziałem jedynie rodzicom, że jeśli faktycznie uważają, że jest tak bardzo źle, że wszystko jest organizowanie nie tak, to przecież nikogo nie zmuszam, żeby należał do tej grupy. To jest inicjatywa podjęta z kilkoma osobami, aby nie uczyć tylko i wyłącznie kopania w piłkę, chodzi o coś więcej, o przekazanie wartości, które kształtują młodego człowieka. Miałem jeden cel: zmusić rodziców do zauważenia, iż to nie jest tak, że „to się należy, że wszystko się należy”. Fundacja jest prywatną inicjatywą, prywatnym podmiotem i nie ma przymusu przynależności. Jak najbardziej jestem otwarty na sugestie, spostrzeżenia nawet krytykę, ale wszystko powinno być podparte rzeczowymi argumentami  – podsumowuje Łukasz Kaczmarek.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (31)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Popo
  8 miesięcy temu ocena: 100%  31
  Tak czy siak koniec najlepszej drużyny ka4
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kim
  8 miesięcy temu ocena: 100%  30
  Ciekawe co powiedzą nowi trenerzy za 2lata no może 3,wcześniej czy później poznają twarz prezesa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ prezes
  8 miesięcy temu ocena: 100%  29
  Kim zgadzam się z Tobą w 100%
  ~ Kks
  8 miesięcy temu ocena: 100%  28
  A może prezes bierze przykład z Lecha Poznań,bo jak tak patrzę to zachowuję się jak Rutkowski,haha,reklama dźwignią handlu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zzzzzzzz
  8 miesięcy temu ocena: 100%  27
  Kks tylko że to jest Krobia a nie Poznań więc niech nie gwiazdorzy
  ~ Kibic
  8 miesięcy temu ocena: 100%  26
  Z kad KA4 ma 240zawodnikow?Razem z Krobianka junior starszy20trambkarz20 mlodzik 20.I jeszcze za malo. Moim zdaniem jest 140 zawodnikow
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kibic
  8 miesięcy temu ocena: 0%  25
  "Z kad" Ty Jesteś i w jaki sposób omijałeś szkołę?
  ~ Kibic
  8 miesięcy temu ocena: 85%  24
  Żeby nie tę juniorki i trener,to o ka4 nawet by w Kołaczkowicach nie słyszeli,a jest tam kilka dziewczyn które wyśrubowały tą nazwę z naprawdę dużym potęcjałem umiejętności.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ piłkarz
  8 miesięcy temu ocena: 50%  23
  Do Piotr. W Akademii Reissa - praktycznie w każdym roczniku jest wydzielona reprezentacja grająca w OZPN. - U-17 i U-15 grające w najwyższej klasie rozgrywkowej Centralnej Ligi Juniorów – nie ma lepszej perspektywy - utworzona została reprezentacja Polski Akademii, organizowane są turnieje regionów jak i turnieje zewnętrzne.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ trener
  8 miesięcy temu ocena: 69%  22
  Był i nie ma trenera, taka kolej rzeczy. Gdyby nie pan Kaczmarek, to w ogóle nie byłoby K4 i sukcesów K4. Bo nie słyszałem by rejs i krobianka miała jakieś większe sukces. Jeżeli chodzi o sukcesy K4 to na pewno przyczynił się do tego trener i zawodniczki, ale trener po to został zatrudniony by mieć efekty, za to brał pieniądze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kibic
  8 miesięcy temu ocena: 75%  21
  Nie płakać trenować tak wygladaa rola trenera nie pierwszy i ostatni czy trenerzy są na wieki przestańcie ryczeć tylko walczyć dakej odejdzie zawodnik i tez ryk śmiechu warte a co do fundacji takie są nic nowego
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Szacun
  8 miesięcy temu ocena: 100%  20
  Przecież w KA4 za turnieje czy stroje się płaci. Dużo ludzi myśli ze tam jest wszystko za darmo. A to nieprawda.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Piłkarz
  8 miesięcy temu ocena: 100%  19
  Pan prezes KA 4 resPect. Jest to człowiek zadumany w sobie, który nie cierpi krytyki,nie potrafi przyznać się do błędu, lekceważy opinie ludzi którzy chcą wyrazić swoje zdanie. Najbardziej żenujące jest to że kłamie nawet wtedy kiedy udziela wywiadów do gazety, tak jak zrobił i tym razem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dziewczyna
  8 miesięcy temu ocena: 35%  18
  Nowa pani trener jest spoko.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rodzic
  8 miesięcy temu ocena: 100%  17
  Do RK. Masz racje ze w krobiance sie placi 50zl.Na mecze ligowe, sparingi, Turnieje jada busem. Dresy, stroje meczowe, koszulki, ubezpieczenie i sedzia itd. W tym jest 50zl.A w fundacji jak jest?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pati
  8 miesięcy temu ocena: 100%  16
  W fundacji płaci się za turnieje,stroje i ubezpieczenie.
  ~ zyga
  8 miesięcy temu ocena: 92%  15
  Postawcie prezesowi pomnik wyborów nie wygrał( widocznie ludzie się na nim poznali ) ale za to będzie miał pomnik,zasłużony prezes
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Yy
  8 miesięcy temu ocena: 79%  14
  Juniorki graly w Gdansku I mam na dzieje ze "sukces" bedzie opisany na ostatniej stronie Zycia Gostynia ¬zeby wszyscy widzieli
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ biskupianka
  8 miesięcy temu ocena: 95%  13
  Szczerze panie prezesie to dużo ludzi mówi za pana plecami że wiele im się nie podoba a garstka ludzi jak pan to powiedział miała odwagę powiedzieć panu w oczy i to się nie spodobało
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ??
  8 miesięcy temu ocena: 33%  12
  "Mały Bartek pyta się taty: Tato, a ty też grałeś w piłkę w ka4?. Nie synku, kiedyś nie było Ka4 i pana Kaczmarka. Bartek chwilę pomyślał i pyta ojca: "A co będzie jak zabraknie pana Ł.K? ". Szacunek za to co zrobił ale to trochę jak walka z wiatrakami.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ulubieniec
  8 miesięcy temu ocena: 96%  11
  Po co chwalicie prezesa jak tak naprawdę nie wiecie jakie ma podejście do dzieci i do rodziców? Ma dwie twarze. Z pierwszego punktu widzenia jest ok a z drugiej tej prawdziwej czuje się jak jedyny Bóg chodzący po tym świecie!wszystko ma być według jego myślenia. A co do pożegnania w artykule do kogo ma pretansje? Do rodziców że go nie poinformowali? Gdyby był fer to sam by zrobił pożegnanie a nie miał teraz pretensje że nie wiedział! Więc Ł. Kaczmarek pokaż swoją prawdziwa twarz wkoncu a nie mydlisz oczy wszystkim!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Niko
  8 miesięcy temu ocena: 42%  10
  A ja podziwiam prezesa za to, że założył fundację i poświęca na nią swój czas i pieniadzę. Takich ludzi w naszej gminie brakowało. Trener Walczak również bardzo pozytywna osoba. Włożył wiele wysiłku w treningi, które przyniosły niesamowite osiągnięcia. Jeśli chce się zawodowo realizować jako trener, naturalne jest, że musiał iść do przodu. Niepotrzebnie wyciągane są tutaj sytuację dotyczące umów czy finansów - To powinno zostać w biurze. Nie rozumiem jak, którąkolwiek z tych osób można hejtować i nie okazać im szacunku.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rodzic
  8 miesięcy temu ocena: 100%  9
  Przecież Prezes na grupie napisał do rodziców MAM NADZIEJE ŻE NIE DO ZOBACZENIA . Wiec jak miał być zaproszony. Pożegnanie robiła grupa z którą trener był najdłużej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ .
  8 miesięcy temu ocena: 0%  8
  Jak nie wiadomo o co chodzi to o pieniędze.. I tu kończy się pasja... Polecamy AsyBklasy - tam jest jest miłość do piłki - taka prawdziwa. I dla przypomnienia - gdyby nie prezes nie było by drużyny, wiec krytykowanie go w tym momencie za lansowanie się jest dziwne.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kibic
  8 miesięcy temu ocena: 100%  7
  Tylko że również jego dzieci grają w piłkę więc robi to też dla swoich dzieci gdyby tak nie było nie założyłby fundacji. A o ile mi wiadomo to nie był tak do końca tylko jego pomysł
  ~ Haha
  8 miesięcy temu ocena: 33%  6
  Trenerzy w sporcie zmoe Iana się z dnia na dzień. Nie ma co płakać, tylko trenować. Czy nowa trenera jest zła...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Maj
  8 miesięcy temu ocena: 60%  5
  W Ka4 od nowego sezonu tez mają być składki.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gilotyna
  8 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Składki ? To co to za fundacja chyba tylko z nazwy hahahahahaha prezes zabrakło kasy?
  ~ piotr
  8 miesięcy temu ocena: 50%  3
  Drodzy rodzice , lepiej dojść do porozumienia. Bo na tym wszystkim , tylko zyska Akademia Reiss , di której już przechodzą wasze dzieci. A w tej Akadamii żadnej przyszłości , tylko gierki wewnętrzne i żadnych perspektyw na przyszłość . To już lepiej w Krobiance
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ RK
  8 miesięcy temu ocena: 43%  2
  Tylko nie krobianka. Składki po 50 na przepłaconych seniorów
  ~ Swój
  8 miesięcy temu ocena: 90%  1
  Jest to prawdą że od kilkunastu lat za rządzeniem w sporcie biorą się przypadkowi ludzie jest to smutne ale prawdziwe
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji