Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Mają nie tylko ratować, ale także uczestniczyć w życiu wioski

› Społeczeństwo 26 dni temu    24.06.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Stara Krobia. Jubileusz 85-lecie ochotniczej straży pożarnejStara Krobia. Jubileusz 85-lecie ochotniczej straży pożarnej fot. Bogdan Bujak

Prawie 30 mieszkańców Starej Krobi założyło przed 85 laty miejscową jednostkę ochotniczej straży pożarnej. Oficjalnie została ona utworzona 25 maja 1934 roku. Natomiastr dopiero na początku lat 90. tamtejsi strażacy-ochotnicy otrzymali sztandar, który następnie poświęcono. 5 maja 1994 roku w czasie zawodów strażackich odbyła się jego dekoracja Złotym Medalem.

Obecnie jednostka liczy 60 członków wspierających, 29 członków czynnych oraz 10 członków młodzieżowych drużyn pożarniczych.

W niedzielę, 23 czerwca mieszkańcy wioski i zaproszeni goście podczas mszy świętej i uroczystości świętowali 85-lecie OSP Stara Krobia, które połączono z obchodami Dnia Seniora. W ich trakcie pojawiły się słowa zachęty pod adresem obecnych pokoleń „do kontynuowania powołania i godnego reprezentowania jednostki”.

– Wy, młodzi druhowie, powinniście mieć świadomość, jak wiele zależy od waszej aktywności, zaangażowania, abyśmy się mogli się spotkać za 5, 10 czy 15 lat i wspólnie świętować kolejne jubileusze – mówił burmistrz Łukasz Kubiak.

Stwierdził także, że „rola straży zmienia się” i nie jest ona już odpowiedzialna tylko i wyłącznie za ratowanie życia i mienia, ale również „liczymy na to, że będziecie druhny i druhowie obecni w lokalnej społeczności”.

Cały artykuł oraz listę odznaczonych znajdziesz w jutrzejszym wydaniu "Życia Gostynia".

Czytaj: kto jest najbogatszy w naszym powiecie?

Zobacz także: Gostynianka jedną z najpiękniejszych Wielkopolanek

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!