Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Mama w życiu, niania na etacie

› Kobieta i dziecko ponad rok temu    26.05.2015
Bogumiła Rzeźnik
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Maria Wojtkowiak ze swoimi podopiecznymi Maria Wojtkowiak ze swoimi podopiecznymi  fot. Bogumiła Rzeźnik

Łączyć pracę opiekunki dziecięcej i jednocześnie być mamą własnych dzieci, do tego aktywnie działać w organizacjach, to nie lada wyzwanie. Jednak dla Marii Wojtkowiak z Krobi, dziennej opiekunki dzieci to rutyna, która wypełnia jej codzienne życie.

Fakt, iż została „nianią na etacie” był zwykłym zrządzeniem losu. – Moje starsze dzieci – Magdalena i Marcin miały 10 lat, a najmłodszy syn zaledwie dwa i pół roku. Mama, która od zawsze z nami mieszkała podjęła decyzję o wyjeździe za granicę, stałam się wówczas ograniczona zawodowo. Akurat koleżanka szukała opiekunki do swoich synów i zaproponowała mi, abym podjęła się tego zadania. Zgodziłam się bez wahania i od tego wszystko się zaczęło – wspomina Maria Wojtkowiak.

Wychowanie pierwszych podopiecznych było dla niej egzaminem możliwości, który zdała wyśmienicie i z czasem zaczęła opiekować się już bobasami od 3 miesiąca życia. Najstarsze mają 3 latka. Jak mówi jedne odchodzą do przedszkola, a ich miejsce zajmują inne i tak nieprzerwanie od ponad 6 lat. Przez ten czas zdążyła wychować już 10 dzieci.

Więcej w bieżącym numerze "Życia Gostynia"

Czytaj także o wizycie Holendrów w szkole oraz o sukcesach uczniów z Pogorzeli

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!