Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Marszałek Wielkopolski myśli o gostyńskiej obwodnicy

› Aktualności 8 miesięcy temu    10.07.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 12 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. fotolia.com

Gostyńską obwodnicą interesuje się cała Wielkopolska. O inwestycji piszą na "onecie” KLIK.

R E K L A M A

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak przyznaje, że budowa obwodnicy Gostynia od lat była jednym z priorytetów jego działalności dla rozwoju Wielkopolski. Oświadczył, że chociaż budżet województwa będzie musiał dopłacić z własnych środków ponad 20 mln złotych do inwestycji, to "nie zawaha się zaproponować takiej decyzji radnym województwa". - Gostyń długo już czeka na te dobre wieści, a na pewno są nimi informacje, że uciążliwy ruch tranzytowy w centrum zdecydowanie się zmniejszy – podkreślił marszałek. 

Co o sytuacji sądzą nasi lokalni włodarze pisaliśmy TUTAJ

W przekazanym oświadczeniu marszałek poinformował, że dobra współpraca z lokalnymi samorządami pozwoliła wpiąć obwodnicę do zastępczego układu drogowego. Teraz pozostał ostatni akord - rozstrzygnięcie przetargu na zaprojektowanie i budowę, ale ze znacznie droższymi ofertami niż planowano.

Łączna długość obwodnicy to 8,4 km. Inwestycja będzie realizowana w dwóch systemach. Nowy przebieg drogi powstanie w systemie "zaprojektuj i wybuduj"; wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał przygotować projekt, uzyskać wszelkie uzgodnienia i wymagane prawem decyzje, a potem przystąpić do budowy. Odcinek drogi włączający obwodnicę do istniejącego układu drogowego w Gostyniu powstanie w systemie "buduj"- roboty będą mogły rozpocząć się po podpisaniu umowy i przekazaniu placu budowy.

Projekt uzyskał unijne dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. Termin realizacji to 2021 r.

Więcej TUTAJ

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Aldonka
8 miesięcy temu 12
Z zapowiedzi o obwodnicy Gostynia awsze mówiło si e przed wyborami.Tak jest i do dzisiaj.Zobaczycie,że każdy KANDYDAT bedzie o tym mówił a najbardzie Cico juzzajmują lukratywne posadki.Opłaci sie brać dodatkową forsę i za nic nie odpowiadac.Malutki LUD kupi,prawda..Czekajmyteraz na spełnienie moich wyżej wypisanych śłów czy tak nie będzie.(dodam,że jak sami nie wybudojemyto niktnie daPrzed wyborami zawsze tak sie mówiło i to nie jest nowoścMOżę,myślę,że na pewno Nowogrodzkacoś nam da aby umocnić swoja pozycję "biednego" ludu.Tusieniemylę.Emeryci ,Wasze podwyżki to zyski dla tego Rządu.Trzeba dać O.Rydzykowi boo on zbawi nasz lud..Fajny facet p r a w d a ....... pójdziemy do nieb..... dziekiOJCA staraniom!!!!????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 321...START
8 miesięcy temu 11
A teraz zapraszam na krótki darmowy kurs dziennikarski: - dziennikarz wysyła pytania dotyczące PPP - ile kosztowało, dlaczego nie wyszło, dlaczego miało być tak drogo, dlaczego spłacać mieli następcy, czy chodziło o wskaźniki zadłużenia itd - pan starosta w dalszym ciągu w tej sprawie ukryty, jednak na konkretne pytania MUSZĄ być przygotowane konkretne odpowiedzi (któregoś z urzędninków) - dziennikarz w takim razie pyta przedstawicieli firm jak wygląda to z ich strony - dziennikarz pyta burmistrzów którzy za ten pomysł mieli połowę płacić - dziennikarz pyta mieszkańców ws,i którzy latami czekają na remont - dziennikarz przygotowuje materiał opisujący PPP i już nie chce wypowiedzi pana starosty. Pan Starosta od razu się odnajdzie, istnieje prawdopodobieństwo, że będzie pod redakcją koczował nawet nocami, i z miłą chęcią odpowie na każde pytanie, byle tylko artykuł bez niego nie powstał. Koniec kursu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborczy kret
8 miesięcy temu ocena: 100%  10
A skad Leon Zenon czy Zbych moze wiedziec ze redakcja nie chce znac odpowiedzi? Moze ktos nie chce ich udzielic? Scenariusz napisany kazdy wie co ma mowic...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trzymajcie mnie
8 miesięcy temu 9
Co znaczy nie chce ich udzielić? Pieniądze z podatków w comiesięcznej pensji chce brać? To ma obowiązek mieszkańcom powiedzieć dlaczego PPP skończyło się kompromitacją. I ile publicznych pieniędzy już na to wydano ? Może złożyć rezygnacje i wtedy milczeć do woli. Na razie dzięki kolegom z SKW to my go zatrudniamy, więc ma obowiązek wytłumaczyć się z tego bzdurnego pomysłu jakim było partnerstwo publiczno- prywatne , które sam lansował przez długi czas.
~ Lenon
8 miesięcy temu ocena: 0%  8
Dwa lata starosta opowiadał o remoncie 30 km zaniedbanych dróg powiatowych. Przygotowania trwały rok dłużej niż zakładano. Wydano niemałe pieniądze na firmę zewnętrzna która przygotowywała formalności. - z naszych wspólnych podatków. Z wielu stron było słychać głosy o tym ze pomysł jest zły, drogi , populistyczny i splacac będę musieli samorządowcy kilku kolejnych kadencji. Władze powiatowe miały inne zdanie brnęły w PPP do samego końca. Odbył się wreszcie przetarg do które nawet 1 firma się nie zgłosiła. Mijają dwa tygodnie w lokalnych mediach cisza. Zapytasz co na to władze powiatu w końcu ludzie latami czekają na obiecywane remonty - to ci odpisze anonimowo że jesteś Zenonem i go atakujesz. Czy my żyjemy w normalnym powiecie ? Czy tu wszystko jest postawione na głowie. Naprawdę nie możemy liczyć na normalny komentarz normalnego starosty. Co poszło nie tak , ile wydano pieniędzy , co dalej z tymi nieszczęsnymi drogami? Dlaczego redakcja nie chce znac odpowiedzi na te pytania?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ do Zenka
8 miesięcy temu ocena: 100%  7
Zenonie drogi, atakujesz Starostę gdzie popadnie, nawet pod artykułem w sprawie obwodnicy, która jest bardzo potrzebna. Zmień styl, bo ludzie się z ciebie śmieją.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robciu
8 miesięcy temu ocena: 0%  6
Robert to tak jak z ciebie , i z twojego ukrywanie się ws PPP. Nagle wieczny medialny lansik zamieniony w udawanie nieobecności. Jak dziecko , duże (stare) dziecko.
~ Czytelnik
8 miesięcy temu ocena: 50%  5
Starosta ciągle grzeje się do mikrofonów i aparatów tylko w tej sprawie jakoś nie można go zobaczyć ani usłyszeć? Dziennikarze może wreszcie wezmą się za temat PPP bo wyszła z tego tylko kilkuletnia propaganda i mydlenie oczu. Na dodatek wydano na to już nie małe pieniądze. A ile? No właśnie , dowiemy się w końcu ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Urlopowicz
8 miesięcy temu ocena: 75%  4
PPP ty kiedys zostaniesz dziennikarzem albo detektywem! Brakuje ci starosty? Chyba tylko tobie. A dlaczego sam nie zadasz staroscie tych pytan? Sa sesje... pewnie na nich bywasz. A jesli interesuja cie te drogi i wiercisz dziure na ten temat na kazdym posiedzeniu to miej odwage sie przedstawic... i puknij sie w glowe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PPP
8 miesięcy temu ocena: 50%  3
Co tam panie z PPP? Te kilka zdań ogólników pana Burkiewicza w gazecie mają zamknąć temat? Czy naprawdę nie możemy liczyć na to, że pan Starosta opowie nam dlaczego skończyło się to taką klapą, ile już wydano na to naszych pieniędzy (współpraca z firmą, przygotowanie dokumentów ? Co dalej z tymi wszystkimi drogami powiatowymi które rozumiem nie będą remontowane? Pan starosta się ukrył czy jak? Bo nie rozumiem dlaczego redakcja nie zadaje mu pytań. Może ogłosimy nowe PPP - Powiatowe Poszukiwanie Pana Roberta Marcinkowskiego. Co dalej z tymi fatalnymi drogami powiatowymi? I dlaczego nie pytacie o to pana starosty, który przez dwa lata o tym w końcu opowiadał, na różnych zebraniach, konferencjach prasowych, sesjach rady powiatu?Mieszkańcy tych kilkunastu miejscowości chyba chcieliby wiedzieć co dalej? I kto jest odpowiedzialny za obecny stan i kilkuletnie obiecanki?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hm
8 miesięcy temu ocena: 67%  2
Co to za obwodnica która i tak wychodzi w mieście na ul. Poznańską tam to dopiero będzie ruch. Wylot drogi bezpośrednio powinienem być w okolicach stacji paliw Markowski (Kuwejt)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 12
8 miesięcy temu ocena: 67%  1
Jak powstanie druga obwodnica wtedy będzie jeszcze lepiej. Tylko rząd wreszcie musi się wziąć do roboty z drogą krajową nr 12. Dziękujmy że udało się doprowadzić do budowy obwodnicy drogi wojewódzkiej. Wieczne lamentowanie że coś nie pasuje było przyczyną że prawie 30 lat nic nie było. Więc proszę kolejne lamenty pozostawić dla siebie.
R E K L A M A
R E K L A M A