Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Marzenia się spełniają. Na parapetówkę laptop i zestaw pluszaków do strażackich wozów

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    1.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Kosowo. Wstęgę przy wejściu do nowej remizy OSP przecinają burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, przewodniczący rady miejskiej Mirosław Żywicki i wiceprezes zarządu wojewódzkiego ZOSP RP Grzegorz MarszałekKosowo. Wstęgę przy wejściu do nowej remizy OSP przecinają burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, przewodniczący rady miejskiej Mirosław Żywicki i wiceprezes zarządu wojewódzkiego ZOSP RP Grzegorz Marszałek fot. A. Fajczyk

Jednostka OSP w Kosowie ma nowoczesną remizę strażacką - z zapleczem socjalnym, pomieszczeniami sanitarnymi i garażami dla 3 wozów. Druhowie czekali na nią przez lata. - Mam nadzieję, że będzie dobrze służyć wam, a wy - naszym mieszkańcom, zapewniając im bezpieczeństwo - powiedział burmistrz Gostynia Jerzy Kulak podczas uroczystości z okazji otwarcia obiektu. „Parapetówka” w Kosowie odbyła się 31 sierpnia, na placu przed remizą.

Wraz z druhami z Kosowa, w otwarciu nowego obiektu uczestniczyli ludzie dobrej woli - jak stwierdził Roman Danielczyk, prezes OSP Kosowo. Chodzi o tych, którzy pomogli w powstaniu obiektu na miarę XXI w., potrzebnego do tego, aby strażacy mogli pracować w godnych warunkach. Dotychczas mówiło się o „podziemnej remizie” w Kosowie (tak był położony poprzedni obiekt).
Jerzy Kulak jest zadowolony, że jako burmistrz Gostynia mógł dołożyć swoją cegiełkę do budowy bardzo wyczekiwanej przez strażaków remizy. - Mam nadzieję, że jest taka o jakiej marzyliście - zwrócił się gostyński włodarz do druhów z Kosowa. Zauważył, że w latach w Kosowie, pod względem inwestycyjnym, sporo się dzieje. A remiza w realizowanych w wiosce zdaniach jest taką „kropką nad i”.

- Wszyscy wiemy, jak bardzo była potrzebna, tym bardziej, że jednostka jest częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wiemy, że często wyjeżdżacie do akcji wspierając swoim zaangażowaniem i profesjonalizmem strażaków zawodowców - z Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Bez was i waszych kolegów-ochotników z innych jednostek naszej gminy nie moglibyśmy czuć się tak bezpiecznie. Ale też pamiętajmy, że bez waszego zabezpieczenia wiele imprez nie mogłoby się odbyć - mówił burmistrz.

Życzył druhom z Kosowa, aby jak najrzadziej musieli korzystać ze sprzętu strażackiego i aby z każdej akcji wracali cali i zdrowi. 

Przewodniczący rady miejskiej Mirosław Żywicki odczytał okolicznościowy list z życzeniami, skierowanymi do druhów z Kosowa. Samorządowcy na strażacką „parapetówkę”  nie przyszli z pustymi rękoma. W prezencie przekazali druhom z Kosowa „drobiazg” - laptop. Dzięki temu Kosowo w pełni może funkcjonować w KSRG,  w godnych warunkach, na miarę XXI w.  W dużym worku druhowie otrzymali zestaw pluszowych maskotek do wozów strazackich.

Kogo wkurzył Senator RP Marian Poślednik? - CZYTAJ TUTAJ

Strażacy w Kosowie o nowy budynek starali się od wielu lat. Dostali nowy wóz, ale nie było miejsca na garażowanie, brakowało miejsca na pozostały sprzęt strażacki, warunki socjalne nie spełniały wymogów.  - Czekaliśmy prawie 10 lat, od mementu, kiedy została oddana do użytku remiza w Goli - powiedział Roman Danielczyk, prezes z Kosowa. 
O pomoc w postawieniu nowego obiektu zwracano się do samorządów, do zarządu wojewódzkiego. Był jednak problem z przekazaniem gruntu pod budowę obiektu. Działka, położona na końcu wioski należała do skarbu państwa.  Tym bardziej z powstania remizy ucieszył się Grzegorz Marszałek, obecnie wiceprezes zarządu wojewódzkiego ZOSP RP. - Na zakończenie mojej kadencji jako prezesa zarządu powiatowego ZOSP RP odwiedzaliśmy starostwo powiatowe. Tam uczestniczyliśmy w podpisaniu dokumentu o przekazaniu gruntu, który był w zasobie skarbu państwa. Moja 15-letnia praca w zarządzie powiatowym  OSP  zakończyła się spełnieniem życzenia, pragnienia, aby remiza w Kosowie powstała. A druhowi Andrzejowi, mojemu następcy, dobry czas rozpoczęła - powiedział Grzegorz Marszałek.

Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu 2018 r. a zakończyła się na początku lipca 2019 r. Oprócz samego obiektu w Kosowie powstał również parking za remizą oraz plac manewrowy przed budynkiem. Całkowity koszt zadania wynosi 1 674 044  zł. Na budowę samego obiektu wydano 1 502 77 zł. Budynek remizy został postawiony ze środków własnych gminy.
 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!