Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Maszyny laserowe w przemyśle ciężkim

8 miesięcy temu    17.05.2018
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Możliwości maszyn przemysłowych wzrastają z dnia na dzień. A wszystko to dzięki zastosowanych w nich technologiom, które wciąż ewoluują i wpływają na zwiększenie możliwości produkcyjnych. Mimo, że maszyny laserowe są stosunkowo nowym produktem na rynku, na stałe wpisały się w działalność dużych, jak i mniejszych zakładów. Dlaczego lasery okazały się niezbędne w przemyśle ciężkim? W jaki sposób wspierają ten sektor?
 

R E K L A M A


Przemysł ciężki to niezwykle wymagająca branża na rynku. To dział gospodarki, który związany jest m.in. z produkcją maszyn, ale i półproduktów. Skomplikowane zadania do wykonania, zapewnienie najwyższej jakości obrabianych detali czy ciągłość produkcji - to jedne  z najważniejszych wyzwań dla producentów z tej branży. Maszyny obróbcze nierzadko muszą sprostać dużym wymiarom komponentów, zdolności do przetwarzania grubych materiałów czy nawet zmiennej wielkości partii produktów. Tylko wielozadaniowe urządzenia, o rozbudowanym wachlarzu specyfikacji będą w stanie zapewnić bezawaryjną pracę, nawet 24/7.

Obróbka dużych gabarytowo elementów jest sporym wyzwaniem dla niejednego przedsiębiorcy. Dlatego tak ważne, aby produkcja w tym sektorze była efektywna i elastyczna. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom przemysłu ciężkiego i stworzyliśmy kilka rozwiązań, ułatwiających produkcję, tworząc ją nawet w pełni zautomatyzowaną. Jednym z przykładów jest Combi Genius. To kombinacja wykrawarki i lasera, która podnosi wydajność produkcji, dzięki swojej wszechstronności. To maszyna 4 w 1 – posiada funkcje wykrawania, formowania, grawerowania i cięcia laserowego. Combi Genius został wykorzystany m.in. w zakładzie specjalizującym się w produkcji wind. W tym wypadku dla Klienta kluczowe było sprawne i precyzyjne wykonanie wsporników do prowadnic, mechanicznych podzespołów czy płyt montażowych. Combi Genius nie tylko usprawnił cały proces produkcyjny, ale i znacznie podniósł wydajność zakładu  – tłumaczy Adam Szwejkowski, specjalista maszyn laserowych w Prima Power Central Europe.

rapido-fiber1.png

Maszyna do cięcia metalu Rapido. Źródło: laserfiber.tech/maszyny-laserowe-3d/rapido/

Nowoczesna maszyna Combi Genius posiada sterowane numerycznie serwo-elektryczne napędy osi, które zapewniają wysoką wydajność energetyczną, a także szybkość działania, przy niskich wymaganiach konserwacyjnych. Kluczową cechą produktywności urządzenia jest możliwość instalacji wielu różnych narzędzi, szeroki do nich dostęp, ale i szybkie oraz łatwe przezbrajanie rewolweru. By osiągnąć jeszcze większą wydajność Combi Genius wyposażono w innowacyjny laser światłowodowy z wydajnym rezonatorem o mocy 3 lub 4 kW. W celu zachowania niezawodności cięcia maszyna posiada dedykowane systemy bezpieczeństwa. Szkiełko ochronne zapobiega zabrudzeniom i uszkodzeniom soczewki ogniskującej. System Laser Plasma Monitor – LPM monitoruje proces ciecia i wznawia go w razie potrzeby. Zaś czujnik stanu soczewki monitoruje jej stan i następnie przekazuje informację operatorowi o konieczności jej wymiany. Zoptymalizowana głowica, światłowód,  kolimator i zaawansowane parametry gwarantują wysoką prędkość i jakość cięcia.

Podsumowanie

Produkty Prima Power są zaprojektowane w taki sposób, by zwiększyć elastyczność produkcji, w tak bardzo wymagających branżach jak przemysł ciężki. Zaawansowane wykrawarki są zdolne do korzystania z dużej ilości zróżnicowanych narzędzi, z kolei urządzenia laserowe pozwalają na wycinanie bardzo skomplikowanych profili. Kombinacja wykrawarki i lasera w Combi Genius pozwala na wykorzystanie wielu technologii w jednym systemie, zapewniając tym samym najwyższą jakość obróbki oraz jej powtarzalność.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A
R E K L A M A