Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Maturzyści dziś balują! Dzwonek o północy

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    19.01.2018
Izabela Skorzybót
komentarzy 11 ocen 10 / 70%
A A A
Krobia. Bal studniówkowyKrobia. Bal studniówkowy fot. I. Skorzybót

Tradycyjnym polonezem rozpoczęli bal studniówkowy maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi.

R E K L A M A

 

Uczestników powitał dyrektor Lech Bem.

- Studniówka to niepowtarzalny bal, który powinien zostać na długie lata w naszej pamięci. Przekraczając próg tej szkoły zdawaliście sobie sprawę z tego, że nadejdzie czas egzaminów maturalnych. Zostało do nich jeszcze około 100 dni. O północy usłyszycie dzwonek wzywający was do wytężonej pracy przez te ostatnie 100 dni – mówił zwracając się do swoich uczniów.

Młodzież podziękowała dyrektorowi, wychowawcom, rodzicom i samorządowcom.


Studniówkę świętuje w krobskiej szkole 62 uczniów z klas licealnych i technikum (3b – profile mieszane: językowy, wojskowy i sportowy, 3a ogólna i 4c technikum), a także 40 osób towarzyszących oraz oczywiście kadra pedagogiczna.- Dzisiaj nie będziemy mówić o maturze. Jeśli pojawią się jakieś okresy literackie, to być może romantyzm, a w tym kontekście miłość, jakaś „Miłość w Zakopanem? A jeśli cos z języków obcych, to raczej nie niemiecki, nie angielski, a być może hiszpańskie „Despacito”? To jest wasz czas, wasz wieczór, niech to będzie niezapomniana noc – mówił starosta Robert Marcinkowski.- To bardzo wyjątkowy wieczór. Stres był, ale już po. Jest dobrze. Czekaliśmy na to. Długo trwały przygotowania, były bardzo solidne, ale chyba się udało – mówili Agata i Szymon z 3b.
 Jak przyznał dyrektor Lech Bem, niełatwo jest żegnać młodzież, choć to już 18. bal w murach tej szkoły – pierwszy odbył się 2001 roku.

 

– Zawsze się wzruszam. W tym roku tylko jedna studniówka, ponieważ jesteśmy w głębokim niżu demograficznym. Bal ten zawsze, od samego początku organizujemy w szkole, tak sobie życzyli rodzice i ja szanuję ich życzenie. Młodzież czasami ma pomysły, żeby wyprowadzić studniówkę ze szkoły, ale mamy piękną u salę, dlaczego z niej nie skorzystać – powiedział.
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 7 głosów: 10 (70%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Absolwent 2012
  ponad rok temu ocena: 20%  10
  Do uczennicy ,pewnie sama jesteś w tej koronkowej sukni i na siłę chwalisz jakie były piękne.Są gusty i guściki, na moje to większość wyglądała żałośnie. Nie ma czego zazdrościć, to nie moja bajka, zwłaszcza koronkowe kiecki wyglądały o 10 lat starsze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Uczennica
  ponad rok temu ocena: 80%  9
  Muszę cię zmartwić absolwencie, nie masz racji. Zachęcam do przeczytania ze zrozumieniem - nawet nie wypowiedziałam sie na temat koronki, której sie uczepiłeś. Odniosłam się do chamskiego komentarza na ten temat, a to różnica. Jednym się podoba, innym nie i to jest normalne. Warto jednak użyć w tym miejscu konstruktywnej krytyki, a nie zdań i porównań, które są chamskie i totalnie poniżej poziomu... Twój komentarz jest w porządku w porównaniu do poprzednich napisanych przez "Nauczycieli". No, moze oprócz tego ataku w moja stronę, gdzie chyba nie do końca zrozumiałeś co miałam na myśli... :)
  ~ Absolwent
  ponad rok temu ocena: 0%  8
  Polonez tragedia, nie rozumiem po co dziewczyny zakładają wysokie szpilki skoro nie potrafią ugiąć kolana na 3.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Absolwentka 06
  ponad rok temu ocena: 55%  7
  Fajnie że wracają długie suknie, szkoda tylko że kolorowe. Niestety nastolatki wyglądają jakby miały z 10 lat więcej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Uczeń
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  Te komentarze, rzekomych nauczycieli są śmieszne. Widać komuś zazdrość w oczy kole. Przykre. A i dziwne byłoby gdyby Panie nauczycielki były bardziej roznegliżowane niż uczennice. To bal uczniów, a nie grona pedagogicznego..
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ też nauczyciel
  ponad rok temu ocena: 17%  5
  Nauczyciel masz racje, patrząc na niektóre nauczycielki skromniej były ubrane niż uczennice. Ciekawe jak u nich z wiedzą, przygotowaniem do matury? Przeważnie bywa, że im skromniejsza szata, tym lepsza uczennica. Nic więcej nie trzeba dodać.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Uczennica
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  A to jest bardzo ciekawa zależność. Od kiedy to kwestia gustu (który jest pojęciem względnym) idzie w parze z intelektem? Żadna dziewczyna nie przyszła roznegliżowana, w długich sukniach uczennice prezentowały klasę i elegancję, dziewczyny w krotkich rownież wyglądały dobrze. Wszystkim sie nie dogodzi, ale po co tyle jadu i zawiści? W dodatku takie uogólnianie i pakowanie wszystkich do jednego worka...
  ~ Nauczyciel
  ponad rok temu ocena: 16%  3
  No więc niech ta elita pedagogiczna się zastanowi, czy to była studniówka, czy to był bal? Bo na pewno, między tymi imprezami jest wielka różnica. No ale trudno się temu dziwić. Do szkół idzie uczyć coraz więcej ludzi po licencjackich prywatnych szkołach, dlatego mamy taki niski poziom wiedzy i nie rozróżniają co to szkolna studniówka, a co to jest bal
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Uczennica
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Jeśli nick jest adekwatny do wykonywanego zawodu to wlasnie Pan postawił w złym świetle zawód nauczyciela... "Tluste jak matrony" "w domu nie mają luster"... Takich rzeczy osoba z odrobiną klasy w sobie nie bedzie wypisywała w internecie, tym bardziej (rzekomy) NAUCZYCIEL, który powinien świecić przykładem. Dodatkowo ostatnie zdanie, obrażanie w internecie osoby, której sie nie zna, bo jej opinia różni sie od mojej. Tu można nawoływać do wstydzenia się za siebie. A na koniec mała rada od zwykłej uczennicy - mniej plucia jadem, a więcej radosci z życia :)
  ~ Ola
  ponad rok temu ocena: 77%  1
  Piękne dziewczyny cudowny bal
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A