Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Bowling
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Mędrcy świata, monarchowie, gdzie spiesznie dążycie?

› Aktualności ponad rok temu    6.01.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Borek Wlkp. Orszak Trzech Króli 2017Borek Wlkp. Orszak Trzech Króli 2017 fot. A. Fajczyk

 Mieszkańcy boreckiej gminy odświętnie „bieżeli do Betlejem” po raz czwarty, a w Orszaku Trzech Króli prowadziło ich papieskie orędzie „Pokój i dobro”.

R E K L A M A

Było nieco inaczej, niż dotychczas. W przygotowanie Orszaku włączyła się społeczność placówek oświatowych gminy.  Każdej został przypisany określony kolor: niebieski, zielony bądź czerwony, mający charakteryzować kontynenty, z jakich pochodzą Królowie. Trzej monarchowie, którzy szli na czele pochodu z darami dla Dzieciątka, zostali wydelegowani i wystylizowani spośród uczniów każdej ze szkół w gminie Borek. Mieszkańcy również włączyli się do grona kolędników. Włożyli na głowy tekturowe korony, rozdawane przed kościołem, a w stroju zaznaczyli dowolny kolor.

Po symbolicznym złożeniu darów oraz oddaniu hołdu nowonarodzonemu Jezusowi w szopce na boreckim rynku, Trzej Monarchowie: Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzili kolędników do sali widowiskowej ośrodka kultury. A tam czekała na nich niespodzianka: wzruszające jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola „Pod Dębem” w Karolewie, którzy apelowali: - Niech świat się okryje miłością, wypełni serca mądrością.

Dla zziębniętych kolędników gratką był gorący posiłek. Panie z 8 kół gospodyń wiejskich serwowały smaczne zupy. Podawano także pierniki i ciepłą herbatę.

ZOBACZ, jak było w Gostyniu?

R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ parafianka.
  ponad rok temu ocena: 33%  1
  A gdzie jest ks.Adamski czyżby Masz proboszcz już go nie potrzebował odstawil go na inny tor a zaprasza sobie innych księży z innej parafi.oj proboszczu coś jest nie tak z wami to widać i slychać ludzie gadają i widzą komu się lepiej powodzi. lepsze samochody !!! co rok nowy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A