Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Mieli do posadzenia ponad 13 tysięcy drzewek

› Społeczeństwo› Edukacja ponad rok temu    14.04.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Akcja sadzenia lasu w podgostyńskim kompleksie leśnymAkcja sadzenia lasu w podgostyńskim kompleksie leśnym fot. A. Fajczyk

Dla lasu, dla ludzi - pod takim hasłem odbyła się dziś akcja sadzania drzew w podgostyńskim lesie. Drzewka sadzono w miejscach uszkodzonych przez nawałnice, jakie w sierpniu i październiku 2017 r. nawiedziły powiat gostyński.

Przygotowano 13 500 sztuk sadzonek, wśród nich sosny, dębu, brzozy, lipy, klonu, jaworu, jarzębiny i bzu koralowego. Chętnych do pomocy było sporo. Nadleśniczy Tomasz Kwieciński przyznał, że nie spodziewał się, iż w sobotni poranek, w lesie pojawi się tak wielu mieszkańców. A przyszły całe rodziny, zabierając z domu łopaty, łopatki, grabie i grabki.

O niewykorzystanym parkingu TUTAJ

Nadleśniczy, kiedy zobaczył tak dużą grupę ludzi, nie ukrywał, że jest zadowolony z ich zaangażowania.

- Cieszymy się, że jesteście państwo tutaj i zapraszamy was zawsze do lasu. Na tym nam zależało. Fajnie, że jesteście - powiedział na powitanie.

Wśród osób, które wzięły udział w akcji byli również samorządowcy: wójt Piasków Wiesław Glapka, starosta gostyński Robert Marcinkowski, z rodziną do lasu przyszli też komendant Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu Piotr Gorynia czy Bogdan Paluszkiewicz, dyrektor szkoły w Starej Krobi. Nadleśnictwo Piaski ma dosyć rozległy teren - od Śremu po Rawicz. Podzielone jest na 14 leśnictw. - Dziś znajdujemy się w punkcie centralnym - na terenie Leśnictwa Kosowo (...). Każde leśnictwo podzielone jest na oddziały - znajdujemy się w oddziale 167 o powierzchni 10 hektarów - wyjaśniał obecnym nadleśniczy Kwieciński. Mieszkańcy mieli do obsadzenia teren dwóch hektarów. Każdy mógł posadzić tyle drzewek, ile chciał. Leśnicy wcześniej wyjaśnili i pokazali dokładnie, jak należy to robić. Około 20 pracowników nadleśnictwa służyło radą w czasie prac.

O gitarowych konfrontacjach w Hutniku - TUTAJ

Akcja zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Dla znudzonych czy zmęczonych dzieci Nadleśnictwo Piaski przygotowało namiot edukacyjny - tam rodzice mogli je zostawić pod opieką pracowników.

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ alek
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Fajna akcja gratulacje. Już niedługo dzień ziemi może wspólne zbieranie śmieci z nadleśnictwem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Józek
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Który teraz mamy rok? nawałnice były w sierpniu i pazdzierniku 2018 roku.Ja tylko 13 kwietnia 2018 wyskoczyłem na browara z Frankiem.To ile myśmy pili?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji