Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Mieszkańcy długo czekali. Wkrótce ruszą dalsze prace remontowe

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    11.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. W Sikorzynie II etap remontu świetlicy wiejskiej przeprowadzono w ubiegłym roku. Teraz przyszedł czas na dalszy ciąg pracGostyń. W Sikorzynie II etap remontu świetlicy wiejskiej przeprowadzono w ubiegłym roku. Teraz przyszedł czas na dalszy ciąg prac fot. A. Lutyńska

Po drugim przetargu wybrano w końcu wykonawcę prac przy remoncie świetlicy wiejskiej w Sikorzynie. To drugi etap przebudowy obiektu, a prace będzie prowadziło konsorcjum budowlane z Leszna. Pierwszy przetarg burmistrz Gostynia ogłosił w kwietniu. Wtedy wpłynęły 2 oferty, a przetarg na początku maja unieważniono, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą gmina zamierzała przeznaczyć na realizację inwestycji. W gostyńskim budżecie zarezerwowanych na ten cel zostało 400 tys. zł.

Po ogłoszeniu drugiego przetargu realizacją zadania zainteresowały się 3 firmy. Najkorzystniejszą ofertę, pod względem ceny i okresu udzielonej gwarancji złożyło konsorcjum budowlane: przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowo-usługowe Abakus oraz przedsiębiorstwo wielobranżowe Hand-Bud z Leszna. Inwestycja za 394 801 zł zostanie objęta 84-miesięcznym okresem gwarancji. Prace będą wykonane w całym budynku.

Zakres jest duży - przewidziano rozbieranie posadzek, wyburzanie ścian oraz demontaż podwieszanych sufitów. Wykonana ostanie także instalacja wodociągowa, kanalizacyjna i centralnego ogrzewania. W budynku będą zamontowane też klimatyzatory. Na tym modernizacja budynku się nie zakończy. W przyszłym roku gmina zaplanowała wykonanie prac wykończeniowych, typowo remontowych oraz dostosowanie obiektu do użytkowania. Całkowity koszt inwestycji o dużym zakresie ma wynieść blisko 1,5 mln złotych.

Kapitalnej przebudowy świetlicy od lat domagali się mieszkańcy Sikorzyna, zdając sobie sprawę, że obiekt jest w fatalnym stanie. Było to widać gołym okiem. W 2018 r. wyremontowano dach budynku, wymieniona została także zewnętrzna stolarka okienna, a uszkodzoną powierzchnię obiektu naprawiono i odmalowano.

W kolejce do remontu w gm. Gostyń stoją też świetlice w Brzeziu i Daleszynie. - Mamy równocześnie projekt na wykonanie świetlicy w Brzeziu, tam również w ograniczonym stopniu prace są wykonywane, w późniejszym czasie kolejną świetlicą, która ma być remontowana, jest ta w Daleszynie - informuje Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Jak świętowano 50-lecie OSP w Starym Gsotyniu - CZYTAJ TUTAJ
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!