Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Mieszkańcy, strażnicy miejscy i weterynarz ratowali bociana

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    1.06.2016
Anna Twardowska
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Akcja ratunkowa Gostyń. Akcja ratunkowa  fot. A. Twardowska

O ciekawą interwencję poprosił nas dziś Czytelnik, który zadzwonił do redakcji. Mówił, że w okolicy ul. Strzeleckiej od kilku dni przebywa ranny bocian. - Jest tam od soboty, nie potrafi latać. Coś może mu się stać, ponieważ w okolicy często biegają psy – informował. Udaliśmy się więc na ul. Strzelecką, aby potwierdzić treść zgłoszenia.

Bociek stał w miejscu, w okolicy firmy „Handmet”. Za chwilę na parkingu pojawił się też interweniujący Jan Nowacki, który obserwował go już od kilku dni. - Wydaje mi się, że to młody bocian. Nie ma wybarwionego odpowiednio dziobu i jest mniejszy – mówił pan Jan. Wyjaśnił też, że ptak od kilku dni poluje na żaby, których jest tu jednak zbyt mało. Bocian wzbudzał też ogromne zainteresowanie spacerujących kotów i psów. Widząc człowieka, jedynie podskakiwał. Wspólnie postanowiliśmy zadzwonić po strażników miejskich. Jak się okazało, zgłoszenie otrzymali już wcześniej od pracowników wspomnianej firmy. Jej przedstawicielka również przyznała, że bociek kręci się w okolicy już od weekendu. Po kilku minutach od zgłoszenia, strażnicy przyjechali na miejsce. Wezwano też weterynarza, aby pomógł w jego złapaniu i otoczył go fachową opieką. Zwierzę udało się schwytać po upływie 20 minut. - Wszedł pod drzewo, otoczyliśmy go z każdej strony – informowali strażnicy miejscy.

Co dalej? Bocian zostanie odwieziony do lecznicy i poddany badaniom. Następnie zamieszka w Soplicowie lub Czempiniu. Weterynarz Jan Meisnerowski po całej akcji wyjaśniał sąsiadom, zaangażowanym w pomoc zwierzęciu, jak postępować w podobnych przypadkach i do kogo się wtedy zgłaszać (do policji, straży pożarnej, strażników miejskich lub weterynarza, który ma podpisaną umowę z gminą). W akcję ratunkową włączyli się także młodzi pomocnicy – Kuba i Kacper. Zobaczcie zdjęcia z całej akcji!

 

Czytaj także o wczorajszych ulewach - klik. 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (8)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ xxx
  ponad rok temu 8
  Już od czwartku krążył. Widać nie tylko ja troszczyłem się o tego bociana, ponieważ pół niedzieli próbowałem dodzwonić się do gostyńskiego schroniska, ale oczywiście nikt nie odbierał...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ chivata
  ponad rok temu ocena: 33%  7
  Pan Jan nie jest weterynarzem, a jedynie mężem Pani weterynarz.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kiki
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  Dokładnie technikiem weterynarii
  ~ mmm
  ponad rok temu ocena: 33%  5
  Racja. Pan Jan nie jest zadnym lekarzem droga redakcjo.Z lekarzem ma tyle wspolnego co ja z astronomia.
  ~ A.U.
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  chivata, weź zabawki i zmień piaskownicę ! Jak chcesz coś pisać, to pisz na jakimś portalu społecznościowym (tam masz większe szanse że ktoś Cię posłucha), tu się lepiej nie wypowiadaj o rzeczach na których się nie znasz !
  ~ aga1992
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Gabinet "Silvet" jest niezawodny ! :) Brawo :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ewa
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Bocian był tam 3 dni...lepiej późno niż wcale...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ...
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Brawo! Wielki szacun Panie Janie :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji