Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Milion na dotacje sportowe. Ile z tego odciągają na wynajem pomieszczeń?

› Sport i rekreacja 9 miesięcy temu    4.03.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. administratora portalu

Blisko milion złotych z budżetu gminy Gostyń przekazano na dotacje sportowe. Łącznie środki finansowe, na realizację zadań w zakresie sportu w 2018 roku, otrzymało 12 klubów sportowych.

R E K L A M A

Gostyński samorząd założył, że wsparcie finansowe na realizację zadań w zakresie sportu mogą uzyskiwać kluby, które prowadzą działalność na obszarze gminy i nie działają w celu osiągnięcia zysku. Dotacja uzyskana z budżetu może być przeznaczona m.in. na realizację programów szkolenia sportowego, zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego oraz na wynagrodzenia kadry szkoleniowej.

Jak bawiły się panie w Pępowie? - TUTAJ

Samorządowcy są przekonani, że dotacje dla klubów pozwalają wspierać rozwój sportu na terenie gminy Gostyń, zwiększając możliwości osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego przez gostyńskie kluby oraz umożliwiają dostęp do różnorodnych form aktywności sportowej jak największej liczbie mieszkańców gminy Gostyń.

Gostyńska rada miejska w grudniu 2016 r., podejmując stosowną uchwałę, wprowadziła odpłatności za korzystanie z obiektów sportowych, położonych na terenie gminy. - Pobieranie opłat od podmiotów korzystających z obiektów i urządzeń sportowych, wpłynie na przejrzyste finansowanie kultury fizycznej. Pozwoli bowiem na ustalenie faktycznych wydatków gminy, jakie ponoszone są w tym obszarze, co w obecnym uregulowaniu nie było możliwe - uzasadniano w uchwale.

Tymczasem największą kwotę dotacji przyznano spółce MKS Kania Gostyń. Dofinansowanie dla klubu wynosi 392 638 zł. Jak rozdysponowana będzie ta kwota? Czy spółka może sobie pozwolić na to, aby gotówkę wydać chociażby na organizowanie zawodów sportowych, czy udział w tych zawodach? Okazało się, że z przyznanej kwoty „Kania” wyda na pokrycie kosztów korzystania z obiektów i urządzeń sportowych 260 000 zł. Po analizie przyznanych kwot widać, że w podobnej sytuacji jest wiele z dofinansowanych klubów - też sporą część środków przeznaczają na wynajem pomieszczeń do przeprowadzania szkoleń i treningów.

* * * 

985 000 zł - taką kwotę z budżetu gminy Gostyń przekazano na dotacje sportowe w 2018 r.

O wysokościach dotacji i kwotach, przeznaczanych na wynajem pomieszczeń na szkolenia - czytaj w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A