Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 14-20 lutego
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Mistrz pozostał ten sam, rekord pobity

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    3.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. W głównym biegu na os. Konstytucji 3 Maja wystartowało ok. 160 zawodnikówGostyń. W głównym biegu na os. Konstytucji 3 Maja wystartowało ok. 160 zawodników fot. A. Fajczyk

Sportowy festyn z okazji święta narodowego 3 maja przygotowała rada osiedla Konstytucji 3 Maja wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gostyniu. Na zielonym terenie rekreacyjnym przy ul. Górnej odbył się II Bieg Konstytucji 3 Maja, a zamocowany na placu zabaw sprzęt wykorzystano do zorganizowania II Mistrzostw Gostynia w Podciąganiu na Drążku.

Bieg Konstytucji rozłożono na dwa etapy. W pierwszym wystartowali najmłodsi mieszkańcy osiedla. Dla nich przygotowano tor na zielonej trawie. Po rozgrzewce musiały pokonać dwa okrążenia.

Nawet kapryśna pogoda nie przerwała dobrej frekwencyjnej passy organizatorów Biegu Wiosny w Krobi

- Czy dzieci są gotowe? - pytał prowadzący imprezę Mateusz Matysiak, patrząc na 41 biegaczy, ustawionych na linii startu. A kiedy od maluchów usłyszał gromkie „tak”, pytał dalej: - Czy rodzice są gotowi? Rześkie powietrze sprzyjało bieganiu i dzieci bez trudu pokonały dystans biegu, a w nagrodę każdy uczestnik otrzymał złoty medal. Do zawodów głównych zapisało się ponad 160 osób. Rozgrzane, zmobilizowane stanęły na starcie, aby wyruszyć w 4-kilometrową trasę przygotowaną na osiedlu Słonecznym i wzdłuż ul. Górnej. Na pogodę nie mogli narzekać, chłodny wiatr dodawał sił. W tym czasie rozpoczęły się mistrzostwa w podciąganiu na drążku. W zmaganiach mogli wystartować kobiety, mężczyźni i dzieci. Najmłodsi oceniani byli za zwis na drążku, dorośli w podciąganiu. W zawodach wziął również udział Mateusz Bujak - ubiegłoroczny zwycięzca. Na co dzień trenuje crossfit, a podciąganie na drążku traktuje, jak „rozrywkę”.

W I mistrzostwach podciągnął się 18 razy i to wystarczyło do zwycięstwa. Dziś było inaczej.

- Byłem zmęczony, rano byłem na swoim treningu. Przyszedłem sprawdzić, czy podtrzymam mistrzostwo z poprzednich zawodów. Ćwiczyłem przez cały rok, idzie progres, nic więcej. Zobaczymy, jak będzie. Na razie siłowo się podciągnąłem 22 razy. Jeśli ktoś mnie pokona, będzie dobrze, a pogoda sprzyja, jest chłodno, więc mam nadzieję, że chłopaki pobiją mój rekord - powiedział zawodnik.

Drugie mistrzostwa Gostynia w podciąganiu na drążku cieszyły się ogromną popularnością. Wzięło w nich udział 50 osób. W kategorii dzieci wygrała Zuzanna Skrzypczak, w kategorii kobiet najlepsza była Anna Dworniczak. Bujak Mateusz pobił swój ubiegłoroczny rekord i wygrał w kategorii mężczyzn.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Górna
  9 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Tytuł mistrzyni z zeszłego roku podtrzymał również Zuzanna Skrzypczak, która w zeszłym roku na podjum stanęła z p. Bujakiem i p. Tórz.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji