Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Młodzi na wakacjach pozwalają sobie na zbyt wiele?

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    20.08.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Policja, kogut wieczoremPolicja, kogut wieczorem fot. B. Nawrocki

Miejmy nadzieję, że przyłapanie dwóch, bardzo młodych pijanych kierujących w miniony weekend, to tylko przypadek a nie jakaś rodząca się tendencja.

Najpierw w piątek, 17 sierpnia o godzinie 22.15 dzielnicowy z miejscowego posterunku policji zatrzymał do kontroli drogowej młodego mężczyznę, który ulicą Powstańców Wielkopolskich w Borku Wielkopolskim jechał rowerem.

Nie wiadomo, czy coś konkretnego zwróciło uwagę policjanta, a może był to zwyczajnie „ślepy traf”, ale decyzja o zatrzymaniu była słuszna. Chłopak z rocznika 2001 miał w wydychanym powietrzu prawie 0,5 promila alkoholu.

– Odpowie jako osobo dorosła za popełnione wykroczenie – informuje Monika Curyk z gostyńskiej KPP.

O ile te pół promila można nazwać „rauszem”, to trudno już w ten sposób podejść do ilości alkoholu, jaką w swoim organizmie miał mieszkaniec gminy Gostyń, niemal rówieśnik rowerzysty z Borku. Tutaj również środkiem transportu był jednoślad i incydent również miał miejsce wieczorem.

Dokładnie 35 minut po północy, w niedzielę 19 sierpnia, tym razem gostyńscy policjanci zatrzymali na ulicy Wrocławskiej w Gostyniu kierowcę roweru. Przebadanie 18-latka alkotestem dało wynik około 1,4 promila. Także jego kara nie ominie.

O wypadnięciu dziecka z okna, po które przyleciał helikopter ratowniczy

Kiedy pójdziemy do samorządowych urn?

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!