Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Mniej kursów, mniej pasażerów

› Gospodarka 16 dni temu    20.03.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Adobe Stock

Jeszcze w ubiegłym tygodniu markety przeżywały oblężenie, towar znikał z półek, a z autobusów znikali ludzie. Jedni się „na ataku paniki” się wzbogacili, inni sporo stracili, jeszcze inni starają się żyć „w miarę normalnie”.

 

Odkąd koronawirus dotarł także do Polski, w autobusach gostyńskiej komunikacji miejskiej, zauważalna jest mniejsza ilość osób starszych na poszczególnych liniach (głównie to linie nr 3 i 3_1, jeżdżące w okolicy ogródków działkowych, Pożegowa i w okolicy centrum miasta). Taka sama ilość kursujących jest natomiast na linach autobusowych dowożących ludzi z i do miejsca pracy. Kierowców autobusów prosi się o częstsze stosowanie płynów ochronnych do rąk.

- Nie jeżdżą w maskach ani rękawiczkach. Starają się ograniczać kontakt z pasażerami, dbają o profilaktykę. W autobusach na każdym przystanku otwierają wszystkie drzwi – wyjaśnia Monika Wozik, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej gostyńskiego urzędu miejskiego.

Jeżeli chodzi o samą dezynfekcję, autobusy są częściej czyszczone (głównie chodzi o poręcze, siedziska, szyby)

Leszczyńska Spółdzielnia Milla ograniczyła kursy autobusowe. Odwołane są te, jeżdżące na trasie Gostyń-Poznań, Wschowa-Wrocław i Leszno-Gubin.

- W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i decyzją władz państwowych zawieszającą zajęcia szkolne Milla Spółdzielnia w Lesznie od 16 marca do 27 marca 2020 roku kursy obsługiwane będą tak, jak w letnie wakacje – informuje przewoźnik.

W panikę starają się nie wpadać właściciele firm transportowych, chociaż ich właściciele – w trosce o pracowników - chcą wprowadzić pewne dodatkowe zasady higieny.

- U nas nic się nie zmieniło. Pracujemy jak zawsze. Jedynie co, to wykluczyliśmy kierunek Włochy. Nasi kierowcy zdrowo podeszli do tematu i nie sieją żadnej paniki – mówi Przemek, właściciel jednej z firm transportowych z terenu powiatu gostyńskiego.

Zatrudnieni u niego kierowcy podróżują zestawami ciężarowymi najczęściej do Niemiec, Belgii, Holandii i Czech.

- Jedynie co zamierzamy, to wyposażyć kierowców w maseczki, ponieważ wymagają tego czasem firmy załadunkowe i rozładunkowe – dodaje właściciel firmy.

Gostyńskie Biuro Podróży „Moana” stosuje się do zalecanych procedur, dlatego odwołało wycieczki szkolne. Co do innych – trudno się wypowiadać.

- Do lata jest jeszcze tyle czasu, że można zmienić termin. Dużych strat na razie nie ma, ale jesteśmy teraz przed sezonem. Nie wiemy, co będzie dalej – mówi Tomasz Jakubowski, właściciel „Moany”.

Czytaj także: Gorący apel rodziny wicedyrektora. Zachowajmy procedury, nawet na pogrzebie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!