Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Mojej wsi nie muszę się wstydzić

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    27.10.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Pępowo. Sołtys Babkowic Konrad PieprzykPępowo. Sołtys Babkowic Konrad Pieprzyk fot. A. Twardowska

Zainspirowany pracą swojego ojca poczekał do pełnoletności i przejął po nim funkcję sołtysa wioski. W listopadzie tego roku minie 50 lat, gdy Konrad Pieprzyk został wybrany na włodarza wsi Babkowice, w gminie Pępowo. Żyje sprawami swojej wioski i nie potrzebuje odpoczynku. - To jeszcze nie ten czas, aby zrezygnować – stwierdza.

 

Urodził się 18 listopada w 1950 roku i od dzieciństwa był związany z Babkowicami. - Mój ojciec był długoletnim sołtysem. Pomagałem mu, roznosiłem obwieszczenia, były czyny, tzw. szarwarki. Ojciec w pewnym momencie zachorował, miał już wtedy 80 lat. Musiał zrezygnować z funkcji. Ja nie mogłem jeszcze kandydować, bo nie miałem ukończonych osiemnastu lat. Trzeba było czekać trzy miesiące, potem były wybory i społeczeństwo wsi mnie wybrało, i tak się męczę do dnia dzisiejszego – żartuje Konrad Pieprzyk. Jako wówczas młody chłopak chodził jeszcze do technikum rolniczego, gdy wybrano go na sołtysa. Pracy od początku było dużo. 

Sołtys Pieprzyk, w natłoku obowiązków, znalazł czas na małżeństwo. Żona od początku pomagała mu w wielu rzeczach, związanych z sołtysowaniem. Nigdy nie miał też chwili zwątpienia, nie potrzebował odpoczynku. Ma jeszcze przecież kilka zadań do wykonania. - To jeszcze nie moment na odpoczynek. Jeszcze jedną kadencję chciałbym pociągnąć. Później chyba zrezygnuję – zastanawia się Konrad Pieprzyk. Dodaje, że przecież to już jego trzynasta kadencja. - Obowiązków zawsze było dużo, ale mojej wsi się nie muszę wstydzić – stwierdza sołtys Babkowic.

Więcej w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także o wynikach wyborów samorządowych 2018 - KLIK. 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!