Mundialowe emocje niezrzeszonych

Mundialowe emocje niezrzeszonych - Zdjęcie główne

Wiadomości

Osiem bardzo walecznych zespołów stanęło do walki o laury Powiatowego Turnieju Drużyn Niezrzeszonych w Piłce Nożnej, który rozegrano 12 września na Stadionie Miejskim w Borku Wielkopolskim. – Zgłosiły się wprawdzie tylko ekipy z terenu boreckiej gminy, ale w ich składzie wystąpili także mieszkańcy Gostynia oraz innych miejscowości naszego powiatu – poinformował sekretarz zawodów Tomasz Marszałek. Eliminacje do półfinałów przeprowadzono w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. W starciu finałowym Osiedle pokonało Lisi Pogrom (2:0), a w meczu o trzecie miejsce Promyk wygrał z Cienkimi Bolkami (3:0). Organizatorem imprezy był LKS „Wisła” Borek Wlkp. przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gostyniu, które ufundowało puchary dla pierwszej trójki. Trofea wręczył wicestarosta Janusz Sikora. Do gratulacji przyłączyli się sędziowie zawodów: Łukasz Jańczak i Paweł Andrzejewski, prezes „Wisły”. W ramach wpisowego (75 złotych od drużyny) wszyscy uczestnicy otrzymali ciepły poczęstunek i napoje. (C.W.)