Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Muzyczne zabawy bum-bum

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    5.08.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wakacyjne zajęcia rytmiczno-muzyczne w ośrodku kultury w Borku Wlkp.Wakacyjne zajęcia rytmiczno-muzyczne w ośrodku kultury w Borku Wlkp. fot. MGOK Borek Wlkp.

Borecki ośrodek kultury przygotował dla najmłodszych mieszkańców gminy wakacyjne zajęcia z rytmem i muzyką. Proponowany przez placówkę program wakacyjnych zajęć nosi nazwę „Galimatias”. Znalazł się w nim mix kreatywnych działań artystyczno-kulturalnych. - Propozycje po raz kolejny przypadły młodym mieszkańcom gminy do gustu i listy uczestników zajęć szybko się wypełniły do ostatniego możliwego miejsca – wyjaśnia Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp. Sporą atrakcją były zajęcia edukacji muzycznej prowadzone przez zaprzyjaźnioną z boreckim ośrodkiem kultury Ewę Wodzyńską - instruktorkę, muzyka, kierownika grupy „Poznańskie Senioritki”.

R E K L A M A

Uczestnicy - dzieci wraz z opiekunami – zostali zaproszeni w muzyczną podróż do świata pierwotnych afrykańskich rytmów bębniarskich oraz świata dźwięków, wydobywanych za pomocą kolorowych rurek. Warsztaty gry na afrykańskich bębnach oraz bum-bum rurkach obejmowały naukę wydobywania dźwięków, wesołe gry rytmiczno-ruchowe angażujące całe ciało, zabawy muzyczne oparte na grze na instrumentach, wydobywających egzotyczne dźwięki oraz pogadankę o nich. Wszyscy świetnie się bawili, przy okazji ćwicząc pamięć i koncentrację oraz kształcąc poczucie rytmu. Być może niektórzy rozpoczną naukę gry na używanych w warsztatach instrumentach? Podczas zajęć wyzwalała się niesamowita, pozytywna energia, która uczestników jeszcze długo po warsztatach nie opuszczała. - Wspólne muzykowanie to wielka radość - stwierdzili.

Zobacz, jak najmłodsi mieszkańcy boreckiej gminy odnawiali dżinsy?

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A