Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Muzyka gospel porwała publiczność

› Kultura i Rozrywka 4 dni temu    9.10.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Festiwal Muzyki Oratoryjnej Musica SacromontanaFestiwal Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana fot. A. Twardowska

Wieczór z muzyką gospel zamknął czternastą edycję Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana. Dzień wcześniej oddało hołd „polskiemu Mozartowi” - Józefowi Zeidlerowi.

 

W sobotę (5 października) w bazylice wykonano „Nieszpory” ze zbiorów Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie - jedno najwybitniejszych dzieł Zeidlera. Wystąpili soliści: Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Agnieszka Rehlis, Tomasz Krzysica, Robert Gierlach oraz Polski Chór Kameralny, przygotowany przez Jana Łukaszewskiego. Towarzyszyła im Orkiestra Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją maestro Michała Klauzy.

Niedzielny (6 października) wieczór upłynął w klimacie gospel (z ang. ewangelia). Na świętogórskiej scenie wystąpiła amerykańska wokalistka gospel, soul i jazz Donna Brown i jej zespół The Golden Gospel Pearls.

- Dzisiejszy koncert, jest nie tyle muzycznym eksperymentem, co podróżą i spotkaniem z ludźmi, którzy w wyjątkowy sposób wychwalają Boga. Z wielka ekspresją. Podczas innych festiwalowych koncertów prosimy państwa o powściągliwość w nagradzaniu artystów pomiędzy częściami, ale dzisiaj nie powstrzymujmy się od braw, niech ten wulkan energii, który za chwilę pojawi się na świętogórskiej estradzie, wyzwoli w państwu wręcz ogień radości – mówi dyrektor Festiwalu ksiądz Jakub Przybylski, COr.

Artyści rozpoczęli to spotkanie wykonaniem utworu „Amazing Grace”. Pojawiło się także doskonale znane „O happy day”, które postawiło na nogi całą publiczność bazyliki świętogórskiej. Długo oklaskiwani artyści bisowali, a po błogosławieństwie ks. superiora Marka Dudka, wybrzmiało ich głośne „amen”. 

O pierwszym festiwalowym weekendzie przeczytasz TUTAJ. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!