Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Na 10-lecie tango myśliwskie

› Sport i rekreacja 4 miesiące temu    7.09.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Poznań. Tomasz Gliszczyński i Anna Sobieraj od dekady organizują imprezę dla miłośników łowiectwaPoznań. Tomasz Gliszczyński i Anna Sobieraj od dekady organizują imprezę dla miłośników łowiectwa fot. Bogdan Bujak

Tak szybko ten czas przeminął, że człowiek w tym ferworze organizacyjnym zapomniał, która to już edycja – mówi Tomasz Gliszczyński, współorganizator zawodów myśliwskich 5Wspaniałych, które w tym roku odbyły się po raz dziesiąty.

Z tej okazji kapelmistrz zespołu „Babrzysko” Krzysztof Kadlec skomponował „Tango 5Wspaniałych”. Na jubileusz pomysłodawcy pikniku strzelecko-rekreacyjnego wybrali strzelnicę „Lizawka” w Poznaniu. Stało się tak na zaproszenie tamtejszego łowczego okręgowego Zbigniewa Zielińskiego, który od dawna chciał gościć „5Wspaniałych”.

– Poza tym strzelnica ma tutaj wyjątkowy charakter. Większość z dotychczasowych, na których byliśmy układ ma w kształcie koła. Tutaj jest on liniowy, wszystko jest z zasadzie w jednej linii – dodaje T. Gliszczyński.

Na „Lizawce” rozegrano następujące konkurencje: słomka w przelotach, bażant deptany, dziko osaczony, lis ze stogu i dochodzenie postrzałka.

Tradycyjnie obok części sportowej odbyły się także zabawy bardziej rekreacyjne, jak możliwość postrzelania z łuku czy broni krótkiej i karabinu. Swoje ptaki w trakcie pokazu zaprezentowali członkowie Grupy Sokolników „Gniazdo Sokolników”. Natomiast z ciekawym wykładem wystąpił prof. Dariusz Gwiazdowicza z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który mówił na temat współczesnego łowiectwa i kontrowersji, jaki budzi w mediach myślistwo.

Zdaniem wykładowcy częściowo myśliwi są sami sobie winny, gdyż przez lata środowisko nie robiło nic, aby zmienić wykreowany negatywny stereotyp.

– Bardzo często kiedy rozmawiamy o łowiectwie, to wyciągamy tylko „jeden klocek” - to samo polowanie, samo strzelanie do zwierząt. Ale już nie widzimy tych wszystkich innych zależności. I na tym polega problem, że my jako myśliwi nie potrafimy bardzo często wytłumaczyć oponentom, jaka jest rola łowiectwa, do czego się ona sprowadza. Że myśliwi jest potrzebny każdemu i gdyby nie on, jakie by były konsekwencje – mówił D. Gwiazdowicz,

Zawody „5Wspanialych” zakończyły się wręczeniem upominków dla wszystkich grup, które brały udział w imprezie oraz nagród la najlepszych strzelców.

Zobacz także: jak chory Dawidek sam zbierał pieniądze do puszki

Wyniki 10 edycji zawodów "5Wspaniałych"

I miejsce - Leszek Winkowski, Karol Czerniak, Krzysztof Gocałek, Jarosław Węgrzyn, Tomasz Przybyłowicz (911 pkt)

II miejsce - Grzegorz Buliński, Piotr Winkowski, Artur Zwierz, Remigiusz Przybyłowicz, Zbigniew Dolla (888 pkt)

III miejsce - Leszek Jędryczka, Filip Sioch, Filip Szczepaniak, Karol Sanocki, Robert Banaszak (864 pkt)

Najlepsza Diana - Justyna Górecka

Najlepszy strzelec - Tomasz Furmańczak

Specjalna nagroda „Szczęśliwa piątka” - Dariusz Czerwień

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!