Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Na PeWuK-ę przyjeżdża magnat pomidorowy

› Społeczeństwo› Historia 8 miesięcy temu    9.11.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Krobia. "Herbatka u Fenrychów" to słuchowisko w pięciu odcinkach. Wkrótce będzie go można posłuchać w całości fot. Bogdan Bujak

Jest rok 1929. Wielkopolska świętuje 10-lecie odzyskania niepodległości i na wystawie PeWuKa (Powszechna Wystawa Krajowa) w Poznaniu prezentowany jest dorobek gospodarczy niepodległego państwa polskiego.

Właśnie tam pudliszkowski magnat spożywczy Stanisław Fenrych i prowadzony przez niego zakład prezentują swoje wyroby. W taką o to scenerię przenosi nas odcinek dodatkowy słuchowiska „Herbatka u Fenrychów”, którego premiera odbyła się minioną środę na deskach kina „Szarotka” w Krobi.

Nagranie zapowiadające całość projektu, samo w sobie nie jest częścią słuchowiska, lecz go promuje.

Rzecz dzieje się w kawiarni Grand Cafe przy Placu Wolności w Poznaniu.

Na targach poznańskich się pracuje, a po pracy w kawiarniach toczy się życie towarzyskie. Odcinek dodatkowy to właśnie opowieść o tym, jak śmietanka towarzyska plotkuje na temat tego, cóż to wyczynia się w Pudliszkach, jak niezwykłe rzeczy dzieją się w fabryce – mówi Agnieszka Wujek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krobi, również użyczająca swojego głosu w słuchowisku.

W odcinku dodatkowym występują również: Alojzy Pawlaczek, Jagna Knapp, Krzysztof Polowczyk, Filip Konieczny, a słynnego Stanisława Fenrycha odtwarza Marek Hałas. Za konsultację merytoryczną odpowiadał Andrzej Miałkowski. Scenariusz przygotowała poznańska edukatorka Joanna Ciechanowska-Barnuś, a reżyserią widowiska zajęła się Ula Kijak, również z Poznania.

O czym w ogóle opowiada "Herbatka u Fenrychów"? Skąd pomysł na audycją radiową? Dlaczego nie przygotowano przedstawienia teatralnego? Kiedy będzie można wysłuchać całości słuchowiska? Jaki konkurs przygotowano z tej okazji - czytaj we wtorkowym wydaniu "Życia Gostynia".

O człowieku, który dokonał czegoś, co nielicznym dotychczas się udało

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!