Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Na sam dach będzie potrzeba 100 000 zł

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    9.04.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. mieszkańców

Powoli z rzeczywistością oswajają się mieszkańcy domu przy ulicy Wrocławskiej, których przed kilkoma dniami dotknęła tragedia. Pisaliśmy już kilkakrotnie o pożarze, który ośmiorgu osobom odebrał prawie wszystko. Między innymi Bartkowi i Joasi Jakubiakom z dwójką dzieci (6 i 10 lat), którzy teraz potrzebuję naszej pomocy.

Najważniejsze jest to, że nikomu nic się nie stało i wszyscy wyszli z tej sytuacji cało i zdrowo. Chcielibyśmy wszystkim bardzo podziękować ponieważ dostajemy mnóstwo deklaracji pomocy, wsparcia i zaangażowania od ludzi, których bardziej lub mniej znamy – mówi Joanna Jakubiak.

Rodziny serdecznie dziękują za uruchomienie zbiórek na ich rzecz, gdyż każda, nawet najdrobniejsze oznaka wsparcia bardzo dużo dla nich znaczy i dodaje otuchy.

Pieniądze dwóm rodzinom są bardzo potrzebne, gdyż naprawa samego dachu może wynieść około 100 000 złotych. Ponadto pozostaje kwestia zniszczonych mieszkań. To na II piętrze nadaje się do kapitalnego remontu, gdyż częściowo strawił je ogień, swoje zrobiła także woda przy pomocy, której walczono z pożogą.

Nasze mieszkanie zostało w większej części zalane - jeden pokój się uchował. Procedura jest taka, że dopiero, gdy będziemy mieć zabezpieczony dach, wtedy będziemy mogli przystąpić do jakichkolwiek remontów w domu. Na razie osuszamy te pomieszczenia, a remont to kwestia na przyszłość – wyjaśnia J. Jakubiak.

Konieczna będzie również m.in. wymiana podłóg, naprawa sufitu i ścian. Ale w tym momencie priorytetem jest odbudowa pokrycia dachowego.

W ramach pomocy dla pogorzelców planowany jest także w najbliższym czasie turniej piłkarski, z którego cały dochód zostanie przekazany osobom poszkodowanym (więcej informacji na te temat podamy w kolejnych artykułach).

Obecnie pieniądze dla poszkodowanych można wpłacać na platformie pomagam.pl.

Zbiórka 1

Zbiórka 2

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ .... Porazka
5 miesięcy temu ocena: 33%  8
No to jak maja ubezpieczenie to niech zbiorke dają na rodzinny ktore potrzebują oni dostana takie pieniadze ze kupia dwa inne mieszkania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anonim.
5 miesięcy temu ocena: 100%  7
Czy Ty siebie słyszysz człowieku.. To jest tragedia dla tych ludzi. Jak Ci się nie podoba - nie pomagaj, nikt Cię do tego nie zmusza. Ciekawe jakby Ciebie spotkała taka tragedia czy tak samo byś uważał.. Mimo że też byś miał ubezpieczenie. To nie są małe koszta. Najlepiej wypowiadać się na ten temat nie mając o sprawie zielonego pojęcia, albo pojęcie takie że wcale.. Przeczytane w artykule i komentarzach głupich. Brawa!
~ Młody
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
Puknij się w głowę.!!!! To jest wielka tragedia.
~ Qq
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
Ludzie ogarnijcie się. Nie znacie sytuacji, a piszecie takie głupoty! Dom był ubezpieczony!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Po co ubezpieczenia
5 miesięcy temu ocena: 50%  4
To ,ze nie pali nikt papierosw nic nie oznacza sa inne latwo palne rzeczy w mieszkaniach .Jak ktoś nie ubezpieczyl mieszkanie to TYLKO I WYLACZNIE ICH WINNA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qq
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
GDZIE JEST NAPISANE, ŻE DOM NIE BYŁ UBEZPIECZONY?
~ PZU
5 miesięcy temu ocena: 67%  2
A gdzie rola właściciela budynku? Czy mieszkanie było ubezpieczone? Czy jak to zwykle z nami polakami bywa? A jakoś to będzie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ heheszek
5 miesięcy temu ocena: 25%  1
Co? Jakie ubezpieczenie... Paaanie, u nas nikt nie pali papierosów ani nic, po co nam ubezpieczenie