Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Nagroda i wyróżnienia w konkursie „Wielkopolska Otwarta”

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    24.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Przedstawiciele PCPR oraz Stowarzyszenia Gostyń. Przedstawiciele PCPR oraz Stowarzyszenia "Dziecko" odbierają wyróżnienie fot. arch. Laureatów

Rozstrzygnięto konkurs „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami”. Na gali w Concordii Design w Poznaniu, którą przygotowano 18 czerwca 2019 r., odznaczono laureatów. Wśród nich znalazły się aż cztery podmioty, działające na terenie powiatu gostyńskiego. - Nagrodzenie tak licznej grupy działań aktywizujących i wspierających na terenie powiatu, pokazuje, że ziemia gostyńska jest otwarta dla środowisk osób z niepełnosprawnościami - komentuje Mirosław Sobkowiak, dyrektor PCPR w Gostyniu.

Konkurs jest od 9 lat organizowany przez samorząd województwa wielkopolskiego. Ma promować ideę włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami. Do udziału zostały zaproszone organizacje pozarządowe, instytucje, jednostki samorządu terytorialnego i inne podmioty, które w ostatnim roku zrealizowały działania w społecznościach lokalnych na rzecz wsparcia aktywności osób z niepełnosprawnościami. W sumie zgłoszono ponad 100 zrealizowanych działań. Galę uświetnił koncert zespołu Michał Gajda Trio i Marii Adamiak. Był też czas na przestawienie laureatów konkursu. Nagrody i wyróżnienia wręczały m.in. Marzena Wodzińska – członek zarządu województwa wielkopolskiego, Jolanta Kucharzak – dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu i Anna Skupień - dyrektor oddziału wielkopolskiego PFRON.

Wśród nagrodzonych laureató jest gmina Gostyń, której przyznano III miejsce – za promowanie praw osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Parasolka zaufania”. Nagrodę odebrali burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i Magdalrena Rajewska - pełnomocnik burmistrza Gostynia ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.

Program profilaktyczny „Parasolka zaufania” uzyskał dofinansowanie w kwocie 56 000 złotych w ramach programu osłonowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – edycja 2018”. Gostyńska gmina realizowała zadania programu z 13 jednostkami oświatowymi (4 przedszkola miejskie, 4 przedszkola niepubliczne i 5 oddziałów przedszkolnych w szkołach wiejskich). Przygotowano konkursy dla przedszkoli i uczniów szkół podstawowych, warsztaty psychologiczne i teatralne (również dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych), cykl szkoleń dla poradni zdrowia dziecięcego i przedszkoli. Do działań aktywnie włączył się również Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu, do którego skierowany został cykl działań edukacyjnych dla osób niepełnosprawnych "Pod parasolem szczęścia". Ideą była edukacja w zakresie przeciwdziałania przemocy wśród osób niepełnosprawnych, zwłaszcza intelektualnie, co jest niezwykle trudnym działaniem.

CZYTAJ o Wicemiss Wielkopolski z Gostynia - KLIK

WYRÓŻNIENIA z powiatu gostyńskiego otrzymały: 
- PCPR w Gostyniu za działania: XIX Ogólnopolski Festiwal „Bez barier” Święta Góra 2018 i za „XIX Integracyjny Bieg Bez Barier im. Bł. Edmunda Bojanowskiego”. Nagrodę odebrały: Natalia Hajnsz – kierownik Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PCPR w Gostyniu i Marta Adamek – samodzielny referent  Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PCPR w Gostyniu;

- Stowarzyszenie „DZIECKO”  - za II Wojewódzki Turniej Gry w Bule (petanque) i towarzyszący mu piknik oraz za Festiwal kultur 2018 zrealizowany w Krainie Orła Białego. Wyróżnienie odebrała Natalia Hajnsz reprezentująca stowarzyszenie „DZIECKO”;

- Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „KASIA” za roczne zajęcia terapeutyczne na pływalni, prowadzone metodą Halliwick. Wyróżnienie odebrały: Urszula Szefer – wiceprezes stowarzyszenia „KASIA” i Teresa Małecka – członek zarządu stowarzyszenia „KASIA”.
 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!