Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Najlepsi spotkali się na konkursie powiatowym

› Kultura i Rozrywka miesiąc temu    29.02.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 14 / 100%
A A A
 fot. A. Twardowska

Siedemnaścioro finalistów stanęło w recytatorskie szranki II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. To właśnie organizator, czyli tamtejsza szkoła podstawowa, jako jedyna w powiecie nosi imię tego wybitnego polskiego poety.

 

W czwartek, 27 lutego na scenie wystąpiło 9 uczniów klas IV-VI oraz 8 klas VII-VIII.

- Jesteśmy dzisiaj mickiewiczowską rodziną, a w rodzinie wspieramy się, pomagamy sobie nawzajem. Myślę, że dziś ta pomoc i to wsparcie będą naszym finalistom bardzo potrzebne, a więc proszę, żebyśmy nie żałowali rąk i żebyśmy wszystkich zachęcali do wystąpienia – powiedziała Elżbieta Talma, nauczycielka pogorzelskiej podstawówki, prowadząca spotkanie.

Komisji konkursowej przewodniczył Alfred Siama - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej. W jury zasiedli również: Barbara Roszak - nauczycielka języka polskiego w ZSOiZ i Mariusz Ossowski - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Wyniki we wtorkowym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Stroje wypożyczyli, a choreografię wymyślili sami.

+ 14 głosów: 14 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!