Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Najpierw „orkiestrowy” tort, później sprzęt dla szpitala od Owsiaka

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    13.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Sztab WOŚP i wolontariusze z tortem w szpitaluGostyń. Sztab WOŚP i wolontariusze z tortem w szpitalu fot. A. Fajczyk

Tradycyjnie już szefowie głównego sztabu WOŚP w Gostyniu, podczas finału WOŚP zaglądają do powiatowego szpitala z tortem, ufundowanym przez lokalnych cukierników. Tak było również w tym roku. Wczesnym popołudniem ciasto personelowi lecznicy przynieśli Mirosław Sobkowiak i Maciej Marcinkowski wraz z wolontariuszami.

Ponieważ w tym roku, grając z wielką orkiestrą zbieramy na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej, tort zaniesiono na oddział chirurgii dziecięcej. Tam spotkali trębaczy z orkiestry dętej, którzy grali dla chorych kolędy.

 

- Jesteśmy tutaj, jak co roku po to, aby podkreślić że my działając w wielkiej orkiestrze, pracujemy tylko raz w roku, a państwo codziennie zajmujecie się ratowaniem życia i zdrowia dzieci. O tym pamiętamy i w sposób symboliczny dziękujemy, przekazując tort od sztabu WOŚP. Cieszymy się, ze państwo pracujecie. My staramy się pomóc, zbierając środki na sprzęt , który wykorzystujecie na co dzień - z tymi słowami Mirosław Sobkowiak wręczył tort personelowi chirurgii dziecięcej.

Za to Maciej Marcinkowski zadeklarował, że sztab postara się uzbierać tyle środków podczas grania dla WOŚP, aby również w tym roku szpital w Gostyniu wzbogacił się o sprzęt Wielkiej Orkiestry, aby zasilił któryś z oddziałów.

Mariusz Streczyński - chirurg dziecięcy, pracujący na oddziale w Gostyniu był zaskoczony. - To bardzo niespodziewana akcja. Najpierw nas zaskoczyli trębacze, później szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP - powiedział.

Przyznał, że potrzeby szpitala są duże. Niezbędny jest przenośny aparat rentgenowski do nastawień kości. ten, którym lekarze posługują się w tej chwili jest już starty.

- Powoli wysiada na sali operacyjnej. Na pewno będzie przydatny sprzęt do wykonywania operacji laparoskopowych i różne inne drobne urządzenia - powiedział lekarz.
 

Głównodowodzący sztabem WOŚP w Gostyniu doradził, aby wykonać wspólną listę zapotrzebowania: sprzętu i urządzeń potrzebnych w lecznicy.

 

- W tej sprawie zwrócimy się do państwa przy podsumowaniu, kiedy będziemy się rozliczać. Jest większa szansa, że wcześniej szpital to dostanie, jeśli zapotrzebowanie wysyłane jest przez sztab orkiestry - wyjaśniał Mirosław Sobkowiak.

Zaznaczył, że dotychczasowa ofiarność mieszkańców gminy i powiatu sprawiła, iż gostyński sztab WOŚP znajduje się na bardzo wysokiej pozycji (w pierwszej dziesiątce powiatów), jeśli chodzi o ilość środków w przeliczeniu na 1 mieszkańca powiatu, zbieranych dla WOŚP podczas finałów.

Lekarze potwierdzili - dotychczasowe prośby się spełniły. Z WOŚP gostyńska lecznica otrzymała chociażby w ubiegłym roku najnowszy aparat USG. - W tej chwili z niego korzystamy, zarówno na oddziałach dziecięcym, jak i chirurgii dziecięcej - powiedział Mariusz Streczyński.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Me me me
  2 miesiące temu 3
  Sroczyński nie Streczyński xd
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 123
  2 miesiące temu 2
  Chyba Maciej Marcinkowski powinno być !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Redakcja
  2 miesiące temu 1
  Już jest poprawione! Pan Marcinkowski wybaczy ;-D