Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Naprawa bez łatania. Nie ma pieniędzy

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    14.04.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wznowiono po zimowej przerwie rozpoczętą we wrześniu ubiegłego roku wymianę dachu Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Borku Wielkopolskim na Zdzieżu.

Wykonawcą jest firma pana Hieronima Witka z Krotoszyna – informuje ksiądz proboszcz Roman Grocholski. Realizacja pełnego zakresu prac dekarskich stanęła jednak pod znakiem zapytania, gdyż boreckiej parafii może zabraknąć pieniędzy na pokrycie kosztów, które wstępnie kalkulowano na kwotę ponad milion trzysta tysięcy złotych. Po nawałnicy parafia zwróciła się o materialne wsparcie także do około stu podmiotów gospodarczych. Odpowiedziały cztery oraz starostwo.

Brak środków na kontynuację remontu, który miał się zakończyć najpóźniej przed upływem września, może w skrajnym przypadku oznaczać pozostawienie sporej części dachu pod folią, co nie zabezpieczy na dłużej wnętrza siedemnastowiecznej budowli z cudownym obrazem. Więcej w Życiu Gostynia. (C.W.)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!