Narkotykowy diler został świadkiem koronnym

Opublikowano:
Autor:

Narkotykowy diler został świadkiem koronnym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

21 – latka z gminy Poniec, zajmującego się rozprowadzaniem wśród niepełnoletnich narkotyków miękkich skazano  na 3 lata pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby sięgający 6 lat. Przestępstwa, jakich się dopuścił  są zagrożone karą do 10 lat więzienia, jego wyrok był łagodny, gdyż skorzystał on z instytucji „świadka koronnego”.

Pod koniec ubiegłego roku funkcjonariusze gostyńskiej policji odkryli, że podejrzany trudnił się  dystrybucją marihuany wśród osób poniżej 18 roku życia. – Podczas zatrzymania przedstawiono mu zarzuty dotyczące rozprowadzania wśród małoletnich i posiadania niedozwolonych substancji, które odkryto w trakcie przeszukań w jego miejscu zamieszkania. W trakcie przesłuchania pod koniec ubiegłego roku ujawnił on między innymi okoliczności innych przestępstw, o których policjanci nie wiedzieli. Postawa „świadka koronnego” stanowiła jeden z czynników łagodniejszego wymiaru kary – oznajmił Jacek Masztalerz, zastępca prokuratora rejonowego w Gostyniu.

Ze względu na współpracę z policją mężczyzna do chwili ogłoszenia wyroku był na wolności, zastosowano wobec niego wyłącznie dozór policji. Ogólnie przedstawiono mu 13 zarzutów dotyczących odpłatnego, nieodpłatnego posiadania oraz udzielania małoletnim ziela konopi.

– Z uwagi na fakt mniejszej szkodliwości społecznej czynów, gdyż były to tzw. narkotyki miękkie, a także okazania skruchy i przyznania się do zarzucanych czynów, status „świadka koronnego” oraz zobowiązanie do podjęcia terapii uzależnień; kara jaką mu wymierzono była zdecydowanie łagodniejszego – dodał prokurator.

Za wszystkie przestępstwa, których się dopuścił skazano go na 3 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby sięgający 6 lat, dozór kuratora, grzywnę w wysokości 300 stawek dziennych po 20 zł każda, przepadek uzyskanej korzyści w kwocie rzędu 6 000 zł, przepadek dowodów rzeczowych, zobowiązanie do podjęcia pracy, zaprzestanie używania środków psychoaktywnych, podjęcie leczenia odwykowego oraz poniesienia kosztów i opłaty sądowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE