Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Narty czy snowboard? Wybór wcale nie jest oczywisty

› Sport i rekreacja 13 dni temu    23.03.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielu miłośników sportów zimowych już na początku rozwijania swojej pasji stało przed trudnym dylematem: zdecydować się na narty czy na snowboard? Okazuje się, że oba sprzęty mają wiele zalet, o których warto wiedzieć. Co ciekawe, wybór nart lub snowboardu, to dopiero początek.

 

Pierwsze skrzypce gra komfort?

Przyjęło uważać się, że snowboard to głównie domena osób młodych, podczas gdy narciarze, to osoby, które nie potrzebują eksperymentować, bo i tak nic nie zmieni ich nawyków. Po latach obserwacji trzeba przyznać, że nie jest to w pełni zgodne z prawdą. Wielu narciarzy przestawiło się na jazdę na desce i odwrotnie, wielu miłośników snowboardu zmieniło swoje nawyki i teraz jeździ na nartach.

Warto w tym miejscu zastanowić się nad tym, co skłoniło te osoby do zmian. Wydaje się, że jedną z odpowiedzi na to pytanie są buty narciarskie. Precyzując, buty narciarskie Head, które od wielu lat uchodzą za jedne z najlepszych, jakie fani białego szaleństwa mają do swojej dyspozycji. Buty narciarskie head męskie można kupić na przykład w sklepie nartywarszawa.pl.

Firma Head dość szybko przeprowadziła analizę rynku i rozpoczęła stopniowe poszerzanie swojej oferty. Pojawiły się cenione buty narciarskie head edge, buty narciarskie head dla dzieci czy tak zwane „damki”. Wydaje się więc, że użytkownicy już dawno temu przestali postrzegać sporty zimowe w kategoriach wyboru na zasadzie „albo - albo”. Teraz zaczął się dla nich liczyć zwłaszcza komfort i bezpieczeństwo.

 

Dlaczego warto uprawiać sporty zimowe?

Jeśli macie już wybrane swoje wymarzone buty narciarskie, warto zastanowić się nad tym, czy jazda po stoku to tylko i wyłącznie frajda, czy też ten rodzaj sportu może być dla naszego ciała korzystny. Nauka nie pozostawia tutaj większych wątpliwości. Jazda na nartach czy na snowboardzie poprawia naszą kondycję oraz koordynację ruchową.

Częste odwiedziny na stoku narciarskim zadziałają pozytywnie na mięśnie, przyczyniając się do ich wzmocnienia. Jest to też sprawdzony sposób na schudnięcie. Mimo tego, że większość trasy pokonujemy dzięki prostym prawom fizyki, ruchy, jakie musimy wykonywać naszym ciałem, zapewniają odpowiedni wysiłek kaloryczny.

Pamiętajcie o tym, aby już na początku przygody z narciarstwem zainwestować w dobrej jakości sprzęt. Tu raz jeszcze wracamy do butów narciarskich head. Stare przysłowie mówi, że skąpy traci dwa razy. Czy można kupić tańsze buty narciarskie? Zapewne. Czy wytrzymają one kilka sezonów w dobrej formie? Tu zdania będą podzielone. Właśnie z tego względu lepiej dopłacić i cieszyć się spokojem, jaki daje profesjonalne obuwie dla narciarzy.

 

Jak zacząć przygodę ze sportami zimowymi?

Warto, by zajęcia odbywały się pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Pozwoli to zapewnić odpowiednią postawę ciała. Jest to uwaga, która w tym samym stopniu dotyczy narciarzy co snowboardzistów. Nie należy też wstydzić się oślej łączki. Lepiej na czas nauki schować dumę do kieszeni i opanować podstawy, niż stanowić zagrożenie dla innych osób na stoku.

Coraz częściej nieodłączną częścią wyposażenia stają się kaski oraz ochraniacze na kolana czy łokcie. W dobrym sklepie bez trudu kupicie nie tylko buty narciarskie head, ale i całą gamę akcesoriów, która zapewni Wam możliwie największe bezpieczeństwo. W świecie sportów zimowych to bardzo ważna kwestia, której nie należy bagatelizować.

Zanim ruszycie na zakupy, można też skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu, by móc utwierdzić się w przekonaniu, że narciarstwo lub jazda na desce, to sport, w którym chcielibyście się rozwijać. W dalszej perspektywie czasowej zapewne nie uciekniecie od zakupu własnego sprzętu, bowiem jest to o wiele bardziej opłacalne ekonomicznie, jednak na kilka pierwszych zjazdów na stoku, wypożyczalnia także może okazać się być ciekawą opcją.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!